Montážní návod: Jak zateplit stěny dřevostavby s minerální vlnou
Montážní návod: Jak zateplit stěny dřevostavby s minerální vlnou
Dřevostaveb se staví čím dál víc. Oblibu si u stavebníků získaly hlavně díky rychlé montáži, ekologickým materiálům a skvělým akustickým i tepelněizolačním parametrům.
Právě za odhlučněním a tepelným komfortem v dřevostavbě stojí správně provedená izolace. Chcete vědět jak na ni? Ve videonávodu vám ukážeme, jak stěny dřevostavby dokonale zaizolovat pomocí minerální vlny Isover.
5 základních kroků k zateplení stěn:

Pro izolaci vkládanou mezi dřevěné profily se ideálně hodí měkčí a středně tuhé minerální izolace, jako je Isover Fassil, Isover Woodsil, Isover Uni nebo Isover Aku.

Používejte izolační dílce o cca 15 mm širší, než je instalační pole. Izolant tím pádem lépe vyplní prostor mezi dřevěnými sloupky.

Z interiérové strany aplikujte parozábranu (nebo OSB desky s utěsněnými spoji). Kvalitně provedená parotěsná vrstva zajistí ochranu konstrukce před nežádoucí kondenzací vlhkosti.

Další vrstvu minerální izolace vkládáme v interiéru do tzv. Instalační předstěny. Poměr izolace v této předstěně (před parozábranou) a izolací v obvodové konstrukci by měl být cca 1:4.

Finální pohledovou vrstvu vytvoříte pomocí sádrokartonových desek.
Produkty Isover pro dřevostavby
Isover Fassil – středně tuhá kamenná vlna, funguje také jako akustická izolace a hodí se do protipožárních konstrukcí.
Isover Woodsil – izolace speciálně vyvinutá pro dřevostavby. Šířka 580 mm je optimalizovaný rozměr do konstrukcí s dřevěnými rošty s profilem 60 mm v osové vzdálenosti 625 mm. Ty jsou poté zaklopenými OSB či SDK deskami šíře 1 250 mm.
Isover Uni – univerzální kamenná vlna pro výplně provětrávaných fasád, příček, stropních konstrukcí i šikmých střech.
Isover Aku – ideální volba, pokud hledáte materiál s co nejlepšími, zvukově-izolačními vlastnostmi.