Zateplení fasády

Zateplení fasády domu

Zateplení fasády

Obvodové stěny společně se střechami představují místo, kde dochází k největším tepelným ztrátám.

Fasádou bez izolace uniká až 30 % veškerého tepla. Pokud ale obvodové stěny správně zateplíte, snížíte tepelné ztráty o víc než 50 %. To znamená úsporu v řádech desítek tisíc korun ročně. Zateplení fasády má svůj význam po celý rok. Zatímco v zimě brání únikům tepla, v létě zase zabraňuje přehřívání interiéru. Ušetříte tak i za případnou klimatizaci. 

Díky izolaci se navíc zvyšuje teplota na vnitřním povrchu stěn, což eliminuje riziko kondenzace a následného vzniku plísní. Teď už máte argument na námitku „Zateplený dům přece nebude dýchat.” Koneckonců, k „dýchání” neslouží obvodové zdi, ale okna.

Zateplení pocítíte nejen vy, ale i konstrukce obvodových stěn domu. Izolace ji totiž bude chránit před působením povětrnostních vlivů, jako je vítr, déšť, mráz a sluneční záření.

Nejsnadnější cesta ke správnému zateplení dnes vede přes ucelené zateplovací systémy, pečlivě odzkoušené skladby ověřených materiálů. Při dodržení montážního postupu máte jistotu, že bude systém fungovat správně a že vám přinese očekávané úspory.

Co získáte zateplením fasády?

 ● Až o 30 % nižší náklady na energie

 ● Tepelný komfort v zimě i v létě

 ● Zdravější prostředí v interiéru

 ● Delší životnost obvodových stěn domu

 ● Vyšší hodnotu nemovitosti

 ● Snížení emisí

 ● Snazší splnění požadavků na energetickou náročnost domu

Čím zateplit?

K zateplení se nejčastěji používá expandovaný (pěnový) polystyren (EPS) a minerální izolace (MW) v podobě čedičové či skelné vlny. Který z materiálů zvolit pro zateplení domu? Oba izolují teplo zhruba stejně, protože mají podobný součinitel tepelné vodivosti (λ), v dalších vlastnostech už se ale liší:

Fasádní polystyren

 

EPS izolace - nejpoužívanější

  +  Nízká hmotnost 
  +  Snazší kotvení  
  +  Montáž nevyžaduje ochranné pomůcky
  +  Nižší cena

  - Třída reakce na oheň E = hořlavý 
  -  Netlumí hluk

Nabídka EPS

Minerální izolace

 

ISOVER TF Profi

  +  Lepší propustnost pro vodní páry 
  +  Třída reakce na oheň A1 = nehořlavá  
  + Dobře tlumí hluk

  -  Vyšší cena  
  -  Montáž vyžaduje ochranné pomůcky

Čedičová vlna    Skelná vlna

Kolik stojí zateplení? Poptejte orientační kalkulaci zdarma

Naši techničtí specialisté vám rádi pomohou s výběrem materiálu, spočítají jeho potřebné množství i orientační ceny a navíc vás nasměrují přímo k nejbližšímu prodejci.
Služba je zcela zdarma.

domecek

 

podpora@saint-gobain.com
+420 226 292 221

 

Chci poradit

 

Systémy pro zateplení fasády

Fasádu lze zateplit různými způsoby.
Rozhodující jsou vaše požadavky, stav domu a požadavky na požární odolnost konstrukce.

Kontaktní zateplení s EPS

Vůbec nejčastější způsob zateplení fasád v ČR. Jde o systém, kdy izolant přiléhá přímo na nosné zdi, proto se nehodí pro vlhké stavby. Kontaktní zateplení pěnovým polystyrenem představuje nejlevnější variantu zateplení domu.

Produkty pro tento systém

Kontaktní zateplení s MW

Tento typ zateplení se vyplatí v případě, kdy kromě tepelné izolace potřebujete navíc utlumit hluk přicházející zvenčí. Použití minerální izolace je nutné také tam, kde jsou kladeny požadavky na nehořlavost izolantu.

Přehled materiálů

Provětrávaná fasáda

Jedná se o druh bezkontaktního zateplení. Mezi svrchním pláštěm a izolací je ponechán prostor (vzduchová mezera), který umožňuje vznik tzv. komínového efektu. To znamená, že vodní páry z konstrukce domu mohou volně unikat.

Vhodné materiály

Zateplení dřevostavby

U budov s dřevěnou konstrukcí se pro zateplení používá systém provětrávané fasády. Jako izolant zde slouží minerální vlna, která dosahuje ještě vyšší tepelné a akustické účinnosti, než MW používaná do kontaktních systémů.

Naše materiály

Získejte ZDARMA tahák pro svou stavbu

Přihlaste se k našemu newsletteru a stáhněte si e-book plný montážních postupů a doporučení, který vás celým procesem zateplení provede krok za krokem.

 

Montážní postupy - e-book