2 min

TISKOVÁ ZPRÁVA: ISOVER VYDÁVÁ NOVOU PŘÍRUČKU IZOLACE PODLAH

ISOVER vydal novou publikaci Izolace podlah, která pomůže s rozhodnutím při výběru vhodného řešení konstrukce podlah s minerální vlnou nebo polystyrenem. Publikace je určena nejenom projektantům a architektům, ale i široké veřejnosti.

Podlahy mají nezastupitelnou funkci při vytváření komfortu bydlení. Pouze při správném návrhu skladby podlahy a následném odborném provedení budou podlahy zajišťovat správnou akustickou a tepelnou pohodu. Otázku optimální akustické pohody v interiéru je nutno řešit již ve fázi samotného návrhu konstrukce a jejích jednotlivých částí. Následné úpravy špatně navržené podlahy ve fázi, kdy je podlaha již hotová, jsou finančně velmi nákladné.

Tepelné ztráty mohou u nezateplených podlah tvořit až 25% všech tepelných ztrát budovy.

Publikace Izolace podlah nabízí několik variant řešení podle účelu místnosti, ve které danou podlahu realizujeme. Najdete zde příklady skladeb pro podlahy do bytových domů i kanceláří, návrh skladby pro podlahu garáže v rodinném domě nebo průmyslovou podlahu s vysokým zatížením.

 

ISOVER nabízí řešení  pro pochozí i nepochozí podlahy na půdách, příručka obsahuje například obrazový montážní návod pro úsporný systém Isover STEPcross s využitím polystyrenových trámců s výplní paropropustnými deskami z minerálních vláken. Součástí publikace je i přehled doporučených výrobků pro izolaci podlah včetně technických parametrů.

 

 

Publikace Izolace podlah je k dostání zdarma.

Zažádat e-mailem

 

Elektronická verze ke stažení na webových stránkách.

Stáhnout

 

O skupině Saint-Gobain a divizi ISOVER

Divize ISOVER je od roku 2012 součástí akciové společnosti Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.

 

V České republice působí Skupina Saint-Gobain již od roku 1992.

 

Aktuálně do ní patří 4 společnosti spravující 14 výrobních závodů, 9 značek s 4 000 zaměstnanci. Její roční obrat přesahuje 15 mld. Kč.

Společnosti skupiny Saint-Gobain navrhují, vyrábí a distribuují vysoce výkonné stavební materiály, které poskytují inovativní řešení energetické efektivity a ochrany životního prostředí. Díky svým materiálům nabízí komplexní řešení pro kvalitní, úsporné a udržitelné bydlení lidí po celé republice. 

Dále vyrábí skla pro stavebnictví i automobilový průmysl a systémy zásobování vodou.

Skupina Saint-Gobain v letech 2016 a  2017 na základě přísného a nezávislého auditu získala certifikaci TOP EMPLOYER.

Tato certifikace potvrzuje výjimečné zaměstnanecké podmínky a zaměstnanecké benefity poskytované skupinou Saint-Gobain svým zaměstnancům. 

Milada Staňková

specialista marketingové komunikace Divize ISOVER

Kontaktovat e-mailem

 

 

Tisková zpráva

Stáhnout