3 min

TISKOVÁ ZPRÁVA: UNIKÁTNÍ PUBLIKACE PRO DEVELOPERY

Skupina Saint-Gobain, světový lídr na trzích udržitelného bydlení, vydala v České republice novou ucelenou publikaci pro developery.

Publikace pro developery

Velká šíře a rozmanitost výrobků a jejich použití pro rezidenční i nerezidenční výstavbu vedla skupinu Saint-Gobain v ČR k vydání komplexní publikace, která developerům představuje všechny stavební materiály, které na českém trhu vyrábí a dodává, a to vždy pro konkrétní typy výstavby.

Developeři se mohou lépe zorientovat v možnostech, které jim nejnovější stavební materiály nabízejí pro bytovou výstavbu, kanceláře, průmyslové objekty nebo budovy určené pro vzdělávání.

Tomáš Rosák, generální ředitel Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. charakterizuje aktuální trendy v bytové výstavbě

Inovace stavebních materiálů jsou a musí být inspirací pro developery i investory. Moderní stavební materiály dnes totiž nabízejí komplexní a certifikovaní řešení pro komfortní život, která přinášejí do bytů nejen úsporu energie, ale také tepelnou pohodu, akustický komfort, zajišťují dostatek světla, šetří prostor, nebo odbourávají škodlivé látky z prostředí. Umožňují developerům nabízet takové bydlení, které je tepelně komfortní, zdravé, tiché, prosluněné, zkrátka multikomfortní. To jsou prodejní argumenty, kterými by měli developeři podpořit aktuální trend zvyšování cen bytů.

Stavební materiály Saint-Gobain lze použít ve většině fází výstavby ve všech typech konstrukcí a částech stavby. Publikace proto také přehledně ve studiích jednotlivých staveb ilustruje použití materiálu od sklepa až po střechu.

Již několik let sledujeme rostoucí zájem o inovativní řešení pro průmyslové objekty. Zejména se jedná o certifikované stavební materiály, které často ještě před několika lety neexistovaly. Jedná se o takové, které snižují náklady na energie, zaručují protipožární odolnost staveb, zvyšují odolnost konstrukcí nebo poskytují protihlukovou ochranu zaměstnanců. dodává Tomáš Rosák.

Společnost Saint-Gobain chce v publikaci zejména ilustrovat to, že při komplexním použití moderních materiálů pro bytovou i nebytovou výstavbu lze dnes stavět, při minimálním zvýšení nákladů, takové domy a byty, které jsou multikomfortní, úsporné, krásné a zdravé.

,,Na trhu s kancelářskými prostorami musí developeři nabízet další výhody než cenu. Mnozí zaměstnavatelé se dnes při rozhodování o pronájmu nebo výstavbě kanceláří intenzivně věnují tomu, jaké materiály jsou použity, jelikož je prokázané, že vnitřní prostředí výrazně ovlivňuje výkon zaměstnanců. Tedy musí se soustředit na taková řešení, která přináší tepelný, akustický a světelný komfort a v neposlední řadě pomáhají k získání certifikací stavby jako je například LEED nebo breeam." doplňuje Tomáš Rosák

Publikace pro developery je ke stažení také v elektronické podobě na stránkách www.saint-gobain.cz.

 

Přímý odkaz ke stažení publikace pro developery: 

Stáhnout

 

Tisková zpráva

Stáhnout