Modro-zelená řešení

V systémových řešeních vegetačních střech založených na kombinaci střešního substrátu a hydrofilní minerální vlny se snoubí více než 25 let zkušeností a praxe s moderními postupy. Lehká vláknitá struktura souvrství vylehčuje a výrazně zvyšuje vodozádržnost. Tím se stávají zelené střechy odolnější vůči delším obdobím sucha a rostliny jsou v lepší kondici. Během přívalových dešťů nezachycenou vodu velmi dobře odvádí ve své struktuře. Díky přívodnímu původu je hydrofilní minerální vlna dobrým materiál pro zelené střechy, který nezatěžuje životní prostředí.

Proč řešit izolaci ploché zelené střechy?

Změny počasí pozorujeme každý den všichni, přispět ke zlepšení však není nic složitého, pokud vám záleží na přírodním prostředí, dejte přírodě šanci fungovat na střeše domu a tím nahradit dome zastavěnou plochu, která byla přírodě odejmuta. Chladnější podstřeší, lepší mikroklima v okolí domu či dvojnásobná životnost hydroizolace jsou jen některé benefity, které získáme díky zelené střeše.

Jaká je cena izolace ploché zelené střechy?

  • Cena hydrofilní minerální vlny v tloušťce 50 mm začíná na 270 Kč/m2
  • Celá extenzivní zelená střecha včetně práce osciluje okolo 1000 Kč/m2

Panel Solr Search Content Block

Filter your result Reset Apply filters
Filter
Počet výsledků: 2

ISOVER Flora

Lambda λD = 0,037 (W·m-1·K-1)

ISOVER Flora jsou substrátové desky, které plně, nebo částečně nahrazují substrát v konstrukcích vegetačních střech. Jsou lehké a vzdušné, kromě ozeleňování novostaveb jsou vhodné i pro rekonstrukce. Mají výbornou vodopropustnost, takže je možné je použít i v jednovrstvých extenzivních skladbách, kde odvádějí přebytečnou dešťovou vodu v celém svém objemu. Určité množství vody však v deskách vždy zůstává, takže rostliny tak mohou v panelech ISOVER spolehlivě vegetovat i v obdobích bez přirozené dešťové zálivky. V případě kombinace se substrátem se používají jako spodní vrstva vegetačního souvrství. V polointenzivních systémech, nebo tam, kdy je očekávaný častější provoz na střeše, je vhodné desky ISOVER Flora doplnit zpevňující vrstvou ISOVER Intense.

ISOVER Intense

Lambda λD = 0,035 (W·m-1·K-1)

ISOVER Intense jsou zpevněné desky, které se používají jako vyztužující vrstva nad panely FLORA v místech častějšího provozu. Díky jejich výborné hydroakumulaci a vysoké pevnosti v tlaku jsou vhodné i jako spodní vrstva vegetačního souvrství se substrátem. V tomto případě je vhodné vegetační souvrství doplnit plošným drenážním prvkem, podle výpočtu u konkrétního projektu.