Modro-zelená řešení

aplikace - modrozelená řešení

Modro-zelená řešení

Zahrnují řešení pro zelené střechy, zelené fasády, modré střechy a další prvky modrozelené infrastruktury.

V systémových řešeních vegetačních střech založených na kombinaci střešního substrátu a hydrofilní minerální vlny se snoubí více než 25 let zkušeností a praxe s moderními postupy. Lehká vláknitá struktura souvrství vylehčuje a výrazně zvyšuje vodozádržnost. Tím se stávají zelené střechy odolnější vůči delším obdobím sucha a rostliny jsou v lepší kondici.

Během přívalových dešťů nezachycenou vodu velmi dobře odvádí ve své struktuře. Díky přívodnímu původu je hydrofilní minerální vlna dobrým materiál pro zelené střechy, který nezatěžuje životní prostředí.

Proč řešit izolaci ploché zelené střechy?

Změny počasí pozorujeme každý den všichni, přispět ke zlepšení však není nic složitého, pokud vám záleží na přírodním prostředí, dejte přírodě šanci fungovat na střeše domu a tím nahradit dome zastavěnou plochu, která byla přírodě odejmuta. Chladnější podstřeší, lepší mikroklima v okolí domu či dvojnásobná životnost hydroizolace jsou jen některé benefity, které získáme díky zelené střeše.

Jaká je cena izolace ploché zelené střechy?

  • Celá extenzivní zelená střecha včetně práce osciluje okolo 1000 Kč/m2

Produkty k vegetačním střechám

Panel Solr Search Content Block

Filter your result Reset Apply filters
Filter

ISOVER Flora

Lambda λD = 0,037 (W·m-1·K-1)

ISOVER Flora jsou substrátové desky, které plně, nebo částečně nahrazují substrát v konstrukcích vegetačních střech. Jsou lehké a vzdušné, kromě ozeleňování novostaveb jsou vhodné i pro rekonstrukce. Mají výbornou vodopropustnost, takže je možné je použít i v jednovrstvý

ISOVER Intense

Lambda λD = 0,035 (W·m-1·K-1)

ISOVER Intense jsou zpevněné desky, které se používají jako vyztužující vrstva nad panely FLORA v místech častějšího provozu. Díky jejich výborné hydroakumulaci a vysoké pevnosti v tlaku jsou vhodné i jako spodní vrstva vegetačního souvrství se substrátem. V tomto případ