Tepelná izolace

Montážní návod: Zateplení kontaktní fasády pomocí Isover Twinner

Izolační desky Isover Twinner mají jádro z grafitové izolace se zvýšeným izolačním účinkem, vrchní vrstvu pak tvoří čedičová vlna. Hodí se pro zateplení budov s požární výškou 12–22,5 m, kde zvládne plně nahradit jinak nutný systém zateplení s požárními pásy. Mají skvělé tepelně-izolační vlastnosti, dobře tlumí hluk a zvyšují požární odolnost konstrukce.

Postup montáže:

Čištění fasády a pokládka izolace
Čištění fasády

Před samotným izolováním pečlivě očistěte povrch fasády. Následuje položení izolačních desek – na sokl budete připevňovat desky Isover EPS Sokl 3000, v nadsoklové části pokračujte deskami Isover Twinner.

Lepení izolačních desek
Lepení izolačních desek

Lepicí hmotu nanášejte na desky ve formě obvodového rámečku s 2 nebo 3 vnitřními terči. Plocha přilepená k fasádě by se měla rovnat minimálně 40 % celkové plochy desky.  

Minerální izolaci Isover Twinner lepte vždy natěsno na vazbu. Pokud vzniknou mezery, vyplňte je vhodným izolačním materiálem.

Kotvení izolace
Kotvení izolace

Tvrdnutí lepidla trvá obvykle 1–3 dny. Pak nastává čas na kotvení izolačních desek, které se obvykle provádí pomocí plastových talířových hmoždinek. Jejich počet a umístění přizpůsobte projektové dokumentaci.

Výztuha izolace
Výztuha izolace

Po izolování rohových a dalších vyztužujících profilů je na řadě vyztužování plochy izolace. Zpevňující perlinku zatlačte do předem nanesené stěrkové hmoty. Dodržujte přitom minimální přesah síťoviny 100 mm.

Penetrace a konečné úpravy
Penetrace a konečné úpravy

Aby se snížila a sjednotila savost podkladu, je potřeba po zatvrdnutí základní vrstvy nanést penetraci. Konečný vzhled fasády pak zajistí ušlechtilé tenkovrstvé omítky.

domecekSpočítáme, kolik vás bude stát zateplení
a poradíme s montážním postupem.

Služba je zcela zdarma. 

podpora@saint-gobain.com
+420 226 292 221

 

Poptat kalkulaci