Izolační inspektoři 1

Odhalení chyb při zateplení podlahy půdy

V posledním díle se Eva a Viktor podívají, na co si dát pozor při zateplování podlahy půdy pomocí systému Isover StepCross. Ačkoliv je to jednoduchá konstrukce, je třeba si pohlídat škvíry mezi kusy izolací a správnou aplikaci parozábrany.

Jak se vyhnout chybám při zateplení podlahy půdy?
Vybrat takovou izolaci, aby došlo k minimálnímu zatížení stropu

Ideálním materiálem pro zateplení podlahy neobydleného podkroví je systém Isover STEPcross. Jeho aplikace je jednoduchá, bez tepelných mostů a s minimálním zatížením stropu. Navíc v případě, že byste se v budoucnosti rozhodli podkroví využít k bydlení, systém se dá jednoduše z podlahy odebrat a minerální vlnu z něj můžete použít například pro zateplení šikmé střechy.

Nezapomeňte na správnou aplikaci parozábrany

Ještě před pokládkou systému je potřeba na podlahu položit lesklou stranou do interiéru parozábranu Isover Vario® KM Duplex UV nebo Isover Vario® Xtrasafe, u které nesmíte zapomenout na přesahy. Ty je potřeba udělat nejenom mezi jednotlivými pásy parozábrany při jejich pokládání, ale také u stěn nad podlahou. Pokud byste dali parozábranu bez přesahů, nebyla by u stěn zabezpečena dostatečná ochrana před vlhkostí a hrozil by vznik propustných míst u spojů parozábrany. Vždy proto vytvořte přesah alespoň 10 cm.

Stabilita je základ

Systém Isover STEPcross se skládá z nosných trámů a křížů z vysokopevnostního EPS a z výplňové izolace z minerální vlny. Možná vás napadlo, že byste si mohli ušetřit námahu, čas a peníze, pokud byste mezi kříže dali několik trámů za sebe a tím pádem nemuseli tak často používat kříže a řezat izolaci na výplňové díly.

V takovém případě položení systému by vaše podlaha přišla o stabilitu a nosnost. Proto se doporučuje používat maximálně dva trámy mezi jednotlivé kříže, abyste zajistili, že se vám podlaha na půdě neprohne, nebo jinak nepoškodí. Jednotlivé desky následně spojte nízkoexpanzním polyuretanovým lepidlem.

 

O dalších chybách se můžete dozvědět v článku zde.

Kalkulace pochozího zateplení systémem Isover StepCross
  • Current Kontaktní údaje
  • Technické údaje
  • Odeslání kalkulace

Kontaktní údaje - potřebné pro komunikaci

Jméno a příjmení
Adresa