Izolační inspektoři 1

Odhalení chyb při zateplení podlahy půdy

V posledním díle se Eva a Viktor podívají, na co si dát pozor při zateplování podlahy půdy pomocí systému Isover STEPcross. Ačkoliv je to jednoduchá konstrukce, je třeba si pohlídat škvíry mezi kusy izolací a správnou aplikaci parozábrany.

Jak se vyhnout chybám při zateplení podlahy půdy?
Vybrat takovou izolaci, aby došlo k minimálnímu zatížení stropu

Ideálním materiálem pro zateplení podlahy neobydleného podkroví je systém ISOVER STEPcross. Jeho aplikace je jednoduchá, bez tepelných mostů a s minimálním zatížením stropu. Navíc v případě, že byste se v budoucnosti rozhodli podkroví využít k bydlení, systém se dá jednoduše z podlahy odebrat a minerální vlnu z něj můžete použít například pro zateplení šikmé střechy.

Nezapomeňte na správnou aplikaci parozábrany

Ještě před pokládkou systému je potřeba na podlahu položit lesklou stranou do interiéru parozábranu ISOVER Vario KM Duplex UV nebo ISOVER Vario Xtrasafe, u které nesmíte zapomenout na přesahy. Ty je potřeba udělat nejenom mezi jednotlivými pásy parozábrany při jejich pokládání, ale také u stěn nad podlahou. Pokud byste dali parozábranu bez přesahů, nebyla by u stěn zabezpečena dostatečná ochrana před vlhkostí a hrozil by vznik propustných míst u spojů parozábrany. Vždy proto vytvořte přesah alespoň 10 cm.

Stabilita je základ

Systém ISOVER STEPcross se skládá z nosných trámů a křížů z vysokopevnostního EPS a z výplňové izolace z minerální vlny. Možná vás napadlo, že byste si mohli ušetřit námahu, čas a peníze, pokud byste mezi kříže dali několik trámů za sebe a tím pádem nemuseli tak často používat kříže a řezat izolaci na výplňové díly.

V takovém případě položení systému by vaše podlaha přišla o stabilitu a nosnost. Proto se doporučuje používat maximálně dva trámy mezi jednotlivé kříže, abyste zajistili, že se vám podlaha na půdě neprohne, nebo jinak nepoškodí. Jednotlivé desky následně spojte nízkoexpanzním polyuretanovým lepidlem.

 

O dalších chybách se můžete dozvědět v článku zde.