Dekarbonizace téma již 9. ročníku konference Šetrné budovy 2024

Dekarbonizace téma již 9. ročníku konference Šetrné budovy 2024

 

Začátkem března proběhl již 9. ročník konference Šetrné budovy 2024, kde byla Skupina Saint-Gobain hrdým generálním partnerem. Hlavním tématem akce byla dekarbonizace. Stavebnictví je jako odvětví zodpovědné za bezmála 40 % všech světových emisí a snaha o šetrnější výstavbu a efektivní správu budov by měla být pro Evropu prioritou. Jedním z prezentérů byl mimo jiné i Pascal Eveillard, Sustainable Business Development Director společnosti Saint-Gobain, který prozradil jaké jsou plány Saint-Gobain do budoucna v oblasti udržitelných staveb. Přiblížil také jak Skupina Saint-Gobain vyvíjí nízkouhlíková a cirkulární řešení na různých trzích.

Dalšími zahraničními speakery byli také Ana Cunha, Vicente Guallart a Andrew Waugh, jejichž účasti na konferenci si velmi vážíme.

Předvečer konference Šetrné budovy 2024 proběhlo diskusní setkání klíčových hráčů z oblasti dřevostaveb, britský architekt Andrew Waugh sdílel svůj unikátní přístup k projektům ze dřeva, doplněný ukázkami jeho úspěšných realizací. Diskuse jasně potvrdila důležitost dřevostaveb v dosažení uhlíkově neutrální Evropy do roku 2050.

Česká rada pro šetrné budovy informovala o plánech rozšířit své aktivity o téma dřevostaveb a založit novou pracovní skupinu Timber. 

Letošní ročník tak přinesl nespočet inspirativních témat a otevřel nové perspektivy.