Tepelná izolace

Montážní návod: Zateplení šikmé střechy systémem Isover Double Tram

Zkroťte energetickou náročnost svého bydlení. A na pomoc si přiberte zateplovací systém Isover Double Tram – zateplíte s ním vnitřní stranu šikmé střechy až
do tloušťky 580 mm. Pomůže vám s eliminací tepelných mostů a výborně se hodí
i do pasivních domů.

Ve videu vám předvedeme, jak ho správně ukotvit.

Montážní postup:

Co bude potřeba
Co bude potřeba

K úspěšné montáži potřebujete jen pár věcí. Nachystejte si trámky Isover Tram EPS, montážní prkna a nízkoexpanzní PUR pěnu.  

Lepení trámků
Lepení trámků

Začněte s konstrukcí spojením EPS trámků. Nemusíte k sobě lepit jednotlivé dílce. Stačí je vyrovnat do řady a na vrchní stranu nanést PUR pěnu, na kterou přiložíte montážní prkno a zatížíte. Pěna schne zhruba 1 hodinu.

Předvrtání trámků
Předvrtání trámků

Až PUR pěna zaschne, předvrtejte trámky ve vzdálenosti uvedené v projektové dokumentaci. Do vzniklých otvorů zčásti navrtejte vruty Isover DBT.

Montáž na krokve
Montáž krokve

Krokev změřte a v případě potřeby zkraťte trámek na požadovanou délku. Zarovnejte ho s krokví a připevněte vrutem. Mezi takto vytvořenými trámky a navazujícími stavebními prvky udržujte mezeru širokou minimálně 2 cm. Krokve totiž pracují vlivem tepla a sesychání.

Použití izolace
Použití izolace

Teď je řada na minerální izolaci. Změřte rozteč mezi krokvemi, připočtěte 2 cm a podle této vzdálenosti nařežte izolaci. Do první řady patří izolační desky ze skelných vláken, do druhé pak
z vláken kamenných. O detailním výběru izolační skladby si můžete přečíst v našem článku.

Tip: Je sklon střechy 45 a více stupňů? V tom případě izolaci pomozte vyvázáním.

Aplikace parozábrany
Aplikace parozábrany

Na izolaci patří parozábrana Isover Vario® XtraSafe. Při kontaktu s krokvemi funguje jako suchý zip díky speciálnímu rounu
na jedné straně. Na hladkých površích ji ale upevňujte pomocí nálepek Isover Vario® XtraPatch.

Tip: Chcete sponkami trvale připojit parozábranu ke konstrukci? Pro minimalizaci vzniku netěsností přelepte sponky páskou Isover Vario® XtraTape.

Dokončení parozábrany
Dokončení parozábrany

Fólii umísťujte směrem od štítu, a to s 10cm přesahy. Na stěnu
a podlahu napojujte parobrzdu za pomoci speciálního tmelu Isover Vario® DoubleFit+ pro lepší těsnění. Po dokončení se můžete vrhnout na záklop izolace sádrokartonem nebo jinými materiály.