Tepelná izolace

Montážní návod: Zateplení kontaktní fasády izolací Isover TF Profi

Fasádní desky Isover TF Profi mají díky podélné orientaci vláken vyšší tepelnou účinnost než běžné druhy kontaktních minerálních izolací. Vyznačují se také výbornou zvukovou pohltivostí, snadno se řežou, lepí i omítají.

Postup montáže:

Čištění fasády a kontrola rovinnosti
Čistění fasády a kontrola rovinnosti

Před montáží izolace je nezbytné důkladně očistit povrch fasády. Provádí se taky kontrola rovinnosti a případná penetrace. Ujistěte se, že odchylka rovinnosti podkladu je maximálně 2 cm na metr.

Lepení izolačních desek
Lepení izolačních desek

Zateplovací systém se zakládá na izolaci soklu, do zakládacích profilů nebo navazuje na polystyrenovou izolaci na předělech požárních úrovní. K lepení využijete běžná cementová lepidla, která naneste do rámečku po obvodu desky s 2–3 vnitřními terči.

Desky Isover TF Profi mají podélnou orientaci vláken, a proto se nesmí brousit. Hned po nalepení tedy zkontrolujte rovinnost povrchu, nejlépe 2metrovou latí. Odchylka rovinnosti ve všech směrech by neměla přesáhnout 2 mm na metr.

Kotvení izolace
Kotvení izolace

Kotvení izolačního systému proveďte nejdřív po 24 hodinách. Obvykle se používají hmoždinky s kovovým trnem o délce 60, 90 nebo 110 mm. Ty můžete zapustit pod úroveň povrchu izolace, eliminujete tak případné tepelné mosty. Použitím větších talířků hmoždinek navíc snížíte celkový počet kotvicích prvků.

Výztuha izolace
Výztuha izolace

Po ukotvení vytvoříte základní omítkovou vrstvu. Ta se provádí plošným zatlačením výztuže z perlinky do předem nanesené stěrkové hmoty. Hmotu, která prostoupí síťovinou, uhlaďte.

Penetrace a omítnutí
Penetrace a omítnutí

Pro snížení a sjednocení savosti podkladu slouží penetrace, která přijde na řadu hned po vyschnutí a vyzrání základní omítkové vrstvy. Jakmile penetrační nátěr zaschne, můžete fasádu pokrýt některou ze silikátových nebo silikonových omítek.