Tepelná izolace

Montážní návod: Demontáž systému Isover StepCross

Jak na rekonstrukci půdy zateplené systémem Isover StepCross? Pochozí zateplení bude muset pryč, ale o izolační materiál rozhodně nepřijdete. Můžete ho opětovně využít třeba k izolaci šikmé střechy. Připomeňte si naším článkem, z čeho se systém skládá.

Ve videu vám ukážeme pár jednoduchých kroků, které demontáž obnáší.

Demontážní postup:

Odstraňování izolace
Odstraňování izolace

Jako první odstraníte záklopové desky. Po nich přichází na řadu minerální desky, u kterých buďte zvlášť opatrní a snažte se je nepoškodit. Z toho důvodu je dobré vyvarovat se vstupování
na izolaci a jednotlivé desky vyjímat postupně.

Demontáž trámků
Demontáž trámků

Po izolaci odstraňte i EPS trámky s montážními prkny až
na parobrzdnou folii. Při demontáži chtě nechtě vzniknou nečistoty, a proto parobrzdu před sundáním raději očistěte.

Sejmutí folie
Sejmutí folie

Očištěnou folii Isover Vario® XtraSafe odřízněte po celém obvodu místnosti a smotejte do rolí, které využijete při pozdější aplikaci. Pak můžete začít s pokládkou podlahové krytiny.

Tip: Folie se při demontáži poškodila? Pokud ji budete znovu používat, stačí poškozená místa zalepit páskou Isover Vario® XtraTape

domecekPřipravujete se na rekonstrukci podkroví?
Poradíme vám jak na to a zdarma spočítáme cenu materiálu. 
 

podpora@saint-gobain.com
+420 226 292 221

 

Poptat kalkulaci