2 minutes min

HLEDÁME PASIVNÍ DŮM 2018

Přihlašovat domy na www.pasivni-dum.cz lze až do 3. prosince 2018. Současně s přihlášením do soutěže lze dům přihlásit k prohlídce na Dny pasivních domů, které se konají od 9. do 11. listopadu 2018.

isover_pasivni_dum_1200x800

Informace

Soutěžní přehlídka Pasivní dům 2018 hledá, mapuje a oceňuje nejzajímavější pasivní domy a domy s velmi nízkou spotřebou energie na území České republiky.

Cílem je atraktivní formou podpořit šetrnou výstavbu v ČR a zároveň české veřejnosti ukázat, že kvalitně postavené, ekologické a zdravé bydlení je moderní a dostupné prakticky každému.

Soutěžní přehlídka Pasivní dům bezesporu přispívá k ochraně českého životního prostředí  a mezi veřejností pak zvyšuje povědomí o celospolečenské odpovědnosti v zacházení se zdroji. Když můžeme třídit odpad, můžeme i komfortně, zdravě a při tom šetrně stavět!

 

Podmínky

Soutěž je rozdělena do dvou kategorií:

 

  • Zelená novostavba
  • Zelená rekonstrukce

 

Do soutěže lze přihlásit nejen domy v pasivním či nulovém standardu, ale i další stavby s velmi nízkou energetickou náročností a u rekonstrukcí splňující požadavky programu Nová Zelená Úsporám – ať už jde o domy rodinné, bytové, administrativní, nové nebo do úsporné energetické třídy nově zrekonstruované.

Hlasování veřejnosti proběhne od 17. do  29. ledna 2019 na www.pasivni-dum.cz, do hlasování veřejnosti postupují všechny budovy, které splní soutěžní podmínky.

 

Vyhlášení vítězů se uskuteční v únoru 2019 v rámci veletrhu FOR PASIV 2019 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Více informací o soutěži najdete na stránkách soutěže.

Generálním partnerem soutěžní přehlídky je SGCP CZ a.s., značka Isover.