Reference

Stadion Al-Wakrah - Katar

Architektka
Zaha Hadid
Použité materiály Isover
Kimmco-Isover skelná vlna
Dokončení
Stadion Al-Wakrah - Katar

 

Společnost Saint-Gobain významně přispěla k výstavbě stadionu Al-Wakrah v Kataru, kde se v listopadu 2022 odehrálo mistrovství světa ve fotbale pořádané federací FIFA.

Stadion má kapacitu neuvěřitelných 40 777 míst a celá výstavba trvala 34 měsíců. Umístěný je nedaleko katarské metropole Dauhá a slavnostně byl otevřen jen něco málo přes tři roky před konáním mistrovství. Autorkou elegantního vzezření, jehož předobrazem je dhow, tradiční katarský rybářský člun, je slavná britská architektka iráckého původu Zaha Hadid.

Za společnost Saint-Gobain bylo poskytnuto více než 100 000 m2 skelné vlny divize Kimmco-Isover k izolaci vodovodního potrubí a klimatizačních systémů. Vzhledem k riziku nadměrného horka je stadion vybaven rozsáhlým ventilačním systémem, který zajistí, že teplota na hřišti nepřesáhne 22 °C, a také střechou, kterou lze stáhnout za 30 minut.

Dalším použitým materiálem je 3 000 metrických tun malt Weber pro řešení obkladů a podlah, 2 000 m2 sádrokartonových desek Rigips FireStop a 300 m2 protipožárního zasklení Vetrotech. PAM také dodal 8,2 km potrubí pro potrubní infrastrukturu umístěnou vedle sportovního areálu pro dodávku pitné vody a sběr odpadních vod. Stadion Al-Wakrah hostil zápasy až do čtvrtfinále soutěže.