Reference

Polyfunkční dům INSADY Brno - ve výstavbě

Developer
INSADY Brno
Použité materiály
Isover TDPT
Plán dokončení
Realizační firma
LERAM building s.r.o.
Polyfunkční dům INSADY Brno

 

Developerský projekt INSADY tvoří tři vzájemně propojené bloky A, B, C s nezaměnitelným architektonickým vzhledem. Celkem se jedná o 131 jednotek určených k bydlení, komerční a administrativní prostory a parkovací stání,
ale i kouty klidu a přírody.

Primárním zdrojem tepla a chladu v budovách je tepelné čerpadlo, doplněné o centrální zdroj chladu pro bytové a komerční prostory a výměníkovou stanici tepla včetně záložních plynových kotlů.  Pro snížení energetické závislosti je část střechy objektu osazena fotovoltaickou elektrárnou, druhá část střechy je ale věnována přírodě.  Celá energetická koncepce je zaměřena na minimální emise CO2.

Na stavbu jsme dodávali díky skvělé práci našich obchodníků Sváti Jahody a Jakuba Tůmy 360 m3 prémiové skelné izolace Isover TDPT pro akustickou a tepelnou izolaci podlah. Podařilo se ustát tlaky ze strany investora na použití levnějších materiálů konkurenčních značek. Budoucí obyvatelé dobrý akustický komfort jistě ocení. Přesně, jak máme ve svém poslání: Děláme svět lepším domovem.