Montážní návod: Jak na zateplení nad krokvemi

Nadkrokevnímu sytému již nyní patří budoucnost zateplení střech. Skýtá celou řadu výhod oproti starým systémům zateplování, navíc je tento systém velice jednoduchý. Podívejte se na naše video a zjistěte, jak na nadkrokevní izolaci.

Výhody nadkrokevního systému

  • Snadná kombinace se systémem tepelné izolace mezi a pod krokvemi.
  • Nesnižuje obývaný prostor v interiéru.
  • Nedochází ke vzniku tepelných mostů způsobených vlastní konstrukcí.
  • Velký výběr z konstrukčních variant.
  • Minimálními zásahy do interiéru.

 

 

Postup montáže a nejčastější chyby

Položení parobrzdy

Na provedené bednění položíme parobrzdu Isover Vario® KM Duplex UV. Zde musíme bezpodmínečně dbát na správnost přelepení přesahů fólie (pomocí pásky Isover VARIO® KB1) s dostatečným přesahem a zabránění jejího poškození při montáži. 

- TIP: Využijte rad v montážní příručce Isover Vario.

- POZOR: S alternativními parotěsnými materiály není tento systém certifikován.

Námětky

Následně střechu u okapních hran osadíme námětky (či jinou alternativní konstrukcí), které kryjí patu krokví. Přes ně připevníme zakládací fošny.

Zakládací fošna

Za námětky se osadí zakládací fošna či hranol, za kterou se již kladou vrstvy tepelné izolace. Je možno začít pokládat jako první přímo výplňovou izolaci. 

Minerální izolace

Na zakládací fošnu už pokládáme samotnou minerální izolaci. Vybrat si můžete z celé řady produktů z naší nabídky (vhodná je např. izolace Isover Multimax 30, Isover Unirol Profi).

- TIP: Na řezání minerální izolace použijeme vhodný nůž k tomu určený, ideálně z nabídky sortimentu Isover. 

Montážní izolační hranoly

Minerální izolaci střídáme s montážními hranoly IsoverTram (z minerální izolace či polystyrenu). Aby hranoly dobře držely, můžeme je předem připevnit oboustrannou lepící páskou.

Kontralatě

Kontralatě se připevňují pomocí dvouzávitových vrutů Twin UD, čímž se celá konstrukce stane únosnou. Nová generace vrutů je opatřena samovrtací hlavicí a odpadá tedy předvrtání. Doporučujeme pro správný sklon použít šablonu, která je součástí balení vrutů.

Správné upevnění

Na upevnění každé kontralatě použijeme alespoň 4 vruty. Ty se uchytí v krokvi v délce 9 cm. Pro výpočet vzdáleností mezi šrouby použijte tabulku technické dokumentace nebo se poraďte s našimi odborníky.

Izolace mezi kontralatěmi

Prostor mezi konstrukčními kontralatěmi můžeme vyplnit další vrstvou tepelné izolace. Tím překryjeme nejen spoje izolací, ale vylepšíme i celkovou tepelnou účinnost celé konstrukce.

Pojistná hydroizolace

Jakmile je tepelná izolace položena, lze postupně klást difuzně otevřenou pojistnou hydroizolaci Tyvek Soft Antireflex

Dokončení

Na pojistnou hydroizolaci pak připevňujeme střešní latě podle požadavků konkrétní střešní krytiny. Na latě následně pokládáme krytinu podle předepsaného postupu.

Závěr

Neváhejte kontaktovat naše techniky pro odbornou radu s Vaším projektem (Isover - 800 476 837 nebo info@isover.cz ). Další informace můžete získat například také v průvodci pro šikmé střechy.