Tepelná izolace

Výroba skelné izolace

ISOVER nabízí izolační řešení pro střechy, stěny, příčky, podlahy, potrubí a větrací kanály pro rodinné domy, bytové domy a komerční budovy. Mnohá z těchto řešení jsou na základě skelné vlny nebo kamenné vlny, tedy materiálů, které jsou šetrné k životnímu prostředí díky jejich životnímu cyklu (výroba, doprava, použití)

vyroba-skelne-izolace

Výroba skelné minerální izolace

Výrobky ze skelné vlny jsou používány více než 70 let a osvědčily se jako ekologický
a bezpečný izolační materiál, jsou pravděpodobně jedním z nejlépe dokumentovaných
a testovaných stavebních materiálů na světě. Izolace ze skelné vlny je vyrobena z kombinace písku a až 80% recyklovaného spotřebitelského odpadního skla, které by jinak skončilo na skládce.

 

V průměru obsahuje naše vlna 50% recyklovaného skla a snižuje tak spotřebu energie během výroby.

 

Díky tomu, že je skelná vlna pružná, je možné ji v průběhu balení a paletizace až 10x komprimovat, což následně snižuje náklady na dopravu, obalový materiál a dopad na životní prostředí.

 

Bilance emisí CO2 přechází do pozitivní již několik měsíců po instalaci.

Rozdíl ve výrobě minerální izolace pro stavby a pro pěstování zeleniny

Vedle stavebních a technických izolací vyrábíme i speciální minerální vlnu, která se používá pro pěstování určitých druhů květin a zeleniny v hydroponii. Minerální vata slouží jako porézní pěstební substrát, ve kterém se udržuje řízené množství vody s živnými roztoky a který vytváří základ pro prorůstání kořenů. Tato aplikace vyžaduje zcela odlišné chování materiálu při styku s vodou, než jaké známe u stavebních izolací.

 

Stavební izolace jsou v průběhu výroby hydrofobizovány, aby bylo zabráněno nasákání materiálu vodou, protože vlhkost snižuje tepelně izolační vlastnosti.

 

Naproti tomu minerální vlna pro pěstování rostlin vyžaduje naopak co největší schopnost nasát do sebe vodu. Je to jedna z jejích základních funkcí. Proto tento materiál není hydrofobizován
a v průběhu technologického procesu jsou provedeny další kroky pro zajištění těch správných vlastností pro zdravý růst pěstovaných rostlin.