2 minutes min

SKUPINA SAINT-GOBAIN V ČESKÉ REPUBLICE ZÍSKALA PRESTIŽNÍ CERTIFIKACI TOP EMPLOYER

Skupina Saint-Gobain v České republice prošla úspěšně mezinárodní certifikací Top Employers Institute a to zejména díky výjimečné péči o zaměstnance a poskytovaným zaměstnaneckým benefitům.

Pravidelný roční výzkum realizovaný mezinárodně respektovaným institutem Top Employers Institute identifikuje nejlepší zaměstnavatele po celém světě.

Zejména hodnotí výjimečné zaměstnanecké podmínky, rozvoj lidských zdrojů, hledání nových talentů na všech úrovních organizace, stejně tak optimalizaci všech personálních procesů a zaměstnanecké benefity. Saint-Gobain je v České republice jednou z pěti firem, kterým se podařilo touto certifikací v roce 2016 úspěšně projít.

„Saint-Gobain je jedním z největších zaměstnavatelů v České republice, ve 14 výrobních závodech a navazujících, zejména manažerských a obchodních pozicích, zaměstnává více než 3500 pracovníků. Velice dbáme na péči o zaměstnance a jejich rozvoj, což certifikace Top Employer 2016 potvrdila. Museli jsme projít náročnou, několikaměsíční certifikací, která nás prověřila po všech stránkách. Jsem velice hrdý na to, že jsme tuto certifikaci, v České republice jako jedni z mála, získali a potvrdili tak své postavení výjimečného a zodpovědného zaměstnavatele," říká personální ředitel Saint-Gobain Robert Kudrna.

Klíčové pro celou certifikaci Top Employer je absolvování přísného posuzování a zkoumaní, jehož cílem je zjistit, zda společnost splňuje stanovené mezinárodní standardy potřebné k získání této certifikace. Jedná se o nezávislou certifikaci, kdy jsou všechny požadované parametry nezávisle auditovány. Skupina Saint-Gobain tyto ukazatele splnila a potvrdila tak svou skvělou pozici mezi českými zaměstnavateli.

Kritéria

Top Employers Institute hodnotil Saint-Gobain v České republice na úrovni všech personálních procesů a standardů, které zahrnují tato kritéria:

strategie pro rozvoj a hledání talentů, 

plánování pracovní síly,

přijímání nových zaměstnanců a proces jejich zapracování, 

vzdělávání a rozvoj,

řízení výkonnosti,

rozvoj managementu,

možnosti kariérního růstu a rozvoje, 

zaměstnanecké benefity,

firemní kultura.

Optimální zaměstnanecké podmínky zajišťují to, aby se lidé mohli rozvíjet po osobní i profesionální stránce. Náš komplexní audit dospěl k závěru, že Saint-Gobain Česká republika poskytuje vynikající pracovní prostředí a nabízí širokou škálu tvůrčích iniciativ, od zaměstnaneckých benefitů a pracovních podmínek až po rozvojové manažerské programy, které jsou dobře promyšlené a jsou ve skvělém souladu s celou firemní kulturou této společnosti,"

dodává k ocenění Saint-Gobain v České republice Dennis Utter, Global Business Director Top Employers Institute.