2 minutes min

Saint-Gobain dnes

Skupina Saint-Gobain dnes patří mezi 100 největších společností světa a mezi 100 nejvíce inovativních společností. Působí v 64 zemích a má téměř 190 000 zaměstnanců, roční obrat dosahuje 42 miliard EUR.

SAINT-GOBAIN JE SOUČÁSTÍ FRANCOUZSKÉHO, EVROPSKÉHO A SVĚTOVÉHO DĚDICTVÍ

Svým přispěním ke stavbě některých světově nejznámějších a nejnavštěvovanějších pamětihodností, za sebou Saint-Gobain zanechal v nejvýznamnějších metropolích světa trvalou stopu. Deset milionů turistů, kteří každoročně navštíví pařížský Louvre, zde obdivují slavnou pyramidu zasklenou Saint-Gobainem. Jestliže tito stejní turisté navštíví New York, budou bezpochyby obdivovat slavnou sochu Svobody, pro kterou Saint-Gobain zrestauroval její povrch v roce 2014. Saint-Gobain také dodal materiál na stavbu Velkého národního divadla v Pekingu (konkrétně izolační materiál a okna) a budovy Opery v Šangaji (za použití extra čirého skla SGG DIAMANT), místa, která každoročně zajišťují zábavu několika stovkám tisíc diváků vyhledávajících čínskou hudbu a kulturu. V roce 2014, se milovníci fotbalu mohli při finále Světového poháru FIFA™ v brazilském stadionu Maracanã obdivovat našimi dalšími výrobky (Saint-Gobain sem totiž dodal své trubky, omítky a stavební membránu).

Skupina Saint-Gobain dnes patří mezi 100 největších společností světa a mezi 100 nejvíce inovativních společností. Aktivity skupiny jsou rozděleny do 4 obchodních sektorů: inovační materiály (Ploché sklo a Vysoce účinné materiály), Stavební produkty, Distribuce stavebních materiálů a Balicí materiály. Skupina Saint-Gobain působí v 64 zemích a má téměř 190 000 zaměstnanců, roční obrat dosahuje 42 miliard EUR. Skupina pravidelně investuje do výzkumu a rozvoje, stojí u zrodu nejnovějších trendů ve výrobě. Každý pátý produkt vyráběný v současnosti ještě před pěti lety neexistoval. Každý rok Saint-Gobain přihlásí na 400 nových patentů.