Izolační inspektoři 1

Odhalení chyb při izolaci příčky

Izolační inspektoři Eva a Viktor vám na svém čtvrtém případu ukáží, čemu se vyvarovat při izolaci příček. Podíváme se na důležitost správné šířky izolace a založení příček.

Jaké jsou nejčastější chyby při izolaci příček?
Nejprve příčky, potom podlahy a stropy

Všeobecně se doporučuje nejprve udělat příčky spolu s izolacemi, a až poté vyrovnat podlahu a strop. Opačný postup není ideální, neboť akustika je poté vždy horší.

V podstatě by pak zvuk příčku u podlahy a stropu mohl částečně obcházet. Proto byste měli nejprve zabudovat příčky s izolacemi. Příčky se tímto způsobem zapustí do podlahy i do stropu, a tím zajistí správné odhlučnění.

Zajistěte těsnění na obvodových profilech

Celkový obvod příček tvoří vodorovné profily u podlahy a stropu, a také svislé profily po obou stranách budoucí příčky. Zde se často zapomíná na umístění těsnění, které je ale nezbytné pro zajištění dobré zvukové izolace.

Na tyto okrajové plechy je vhodné umístit těsnění, které zlepší neprůzvučnost a zajistí vám tak lepší zvukovou izolaci. K tomu je vhodné použít akustické těsnící pásky, které vyrovnají podkladní nerovnosti pod profilem a zajistí lepší akustické oddělení prostorů.

Izolace se nesmí hýbat

U svislých profilů je potřeba přizpůsobit rozteč mezi nimi šířce používané izolace. Chybou je, když se vám izolace mezi profily pohybuje, to totiž znamená, že je menší než prostor mezi nimi.

Takovéto mezery mohou způsobit, že i když je příčka dobře ukotvená v podlaze a v podhledu, nebude dobře tlumit zvuk.

Kolik izolace je potřeba na izolaci příčky?

Spočítejte si, kolik izolace je u vaší stavby nutno použít, využijte naši kalkulačku zateplení, která vám pomůže vybrat druh a množství potřebné izolace v závislosti na typu řešené konstrukce a vámi požadované energetické úrovni.