2 minutes min

MEZINÁRODNÍ STUDENTSKÁ SOUTĚŽ 2019 - VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ

ISOVER vyhlásil vítězné týmy dalšího ročníku národního kola studentské soutěže v návrhu Multi-Komfortního domu.

Studentská soutěž

Odměny

Studenti, kteří se umístili na prvních třech místech, získali kromě finanční odměny 40 000 Kč, 30 000 Kč a 20 000 Kč i možnost reprezentovat ČR na mezinárodním finále, které se bude konat v červnu v italském Milanu.

 

Pro koho je soutěž určena?

Soutěž je určena pro studenty architektury, designu a stavebnictví nebo jiných oborů z univerzit v zemích, kde se soutěž pořádá. Soutěž je dvoukolová, vítěz národního kola postupuje do mezinárodního finále, které se koná vždy přímo oblasti, pro kterou byl vytvářený architektonický návrh.  V minulých letech to tak byl například Dublin, Madrid nebo exotická Dubaj.

Zadání

V letošním roce měli studenti za úkol vytvořit vizi budoucího udržitelného rozvoje oblasti v okolí stanice metra Crescenzago v italském Milanu, renovovat stávající blok panelových bytových domů a současně navrhnout novou smíšenou zástavbu včetně obytných a veřejných prostorů a služeb. 

Vítězové

Odborná porota nejlépe ocenila soutěžní projekty studentů:

Iva Jeřábková, Václav Šimeček

(ČVUT – FSV)

Tomáš Hric, Maroš Galáž

(ČVUT – FA)

Jiří Trnka, Martin Houska

(ČVUT – FSV)

isover-studentska-soutez-vysledky-2019-vyherci

Všichni studenti postupují do mezinárodního kola, které bude konat letos v červnu v Milanu.

Vítězný tým mezinárodního kola navíc kromě finanční odměny, kterou získají všichni ocenění, získá i měsíční stáž v jednom ze tří světoznámých italských architektonických ateliérů.

Tip pro studenty na další ročník

Nejdříve splňte všechny body zadání a potom myslete na detaily.