Požární odolnost
2 minutes min

JAK ÚČINNĚ CHRÁNIT STAVEBNÍ KONSTRUKCE PŘED ÚČINKY POŽÁRU?

Prakticky všechny dnes užívané stavební materiály jsou buď samy o sobě hořlavé, nebo se při vyšších teplotách po určité době deformují, praskají a ztrácejí stabilitu. Má-li být v případě požáru dosaženo alespoň základní bezpečnosti objektu před zřícením, je třeba zajistit po dobu nutnou pro jeho evakuaci a hašení stabilitu nosných konstrukcí. Jednou z nejúčinnějších možností, jak stavební konstrukce chránit před účinky plně rozvinutého požáru, jsou protipožární obklady.

isover_jak_ucinne_chranit_stavebni_konstrukce-1200x800.jpg

Protipožární obklad ISOVER FireProtect® zajišťuje spolehlivou a přitom velice snadno proveditelnou ochranu ocelových konstrukcí a trapézových plechů před účinky požáru.

Jde o mnoha lety prověřený protipožární systém, který ISOVER nabízí na skandinávském trhu již od roku 1998 a je jím možné zvýšit požární odolnost ocelových nosných prvků až o 180 minut a trapézových plechů až o 90 minut.

isover-zvyseni-pozarni-odolnosti-ocelovych-nosnych-prvku

Lze jej použít pro všechny druhy ocelových konstrukcí v plné šíři požadavků, které jsou na jejich požární odolnost kladeny projekčními normami. Celý systém byl odzkoušen společností PAVUS, a.s., zkušební laboratoř Veselí nad Lužnicí, AO216 podle ČSN EN 13381-4: 2013 a platí pro zvýšení požární odolnosti oceli až do R 180.

Více informací o systému ISOVER FireProtect®  včetně podrobného montážního návodu najdete v publikaci Pasivní protipožární ochrana staveb I. – Ocelové konstrukce a trapézové plechy