2 minutes min

ISOVER KONCEPT MODERNÍHO BYDLENÍ

Naplánovat stavbu rodinného domu není nic snadného. V současné době neřešíme pouze, na kterém místě dům postavíme, komu projekt svěříme a z čeho by měla stavba být. 

Koncept moderního bydlení

Nejdůležitějšími parametry se vzhledem k trendům moderní výstavby stávají i jiné požadavky.

Těmi jsou vysoká kvalita provedené stavby nebo rekonstrukce, snižování spotřeby energie použité k vytápění, zajištění příjemné teploty bez ohledu na roční období, snižování emise oxidu uhličitého, delší životnost stavby, řízená výměna vzduchu eliminující průvan, tepelné ztráty a průnik vlhkosti.

Snaha šetřit životní prostředí, ušetřit peníze na provoz domu a zdravě bydlet jsou hlavními zájmy každého z nás. Proto i směrnice Evropského parlamentu určuje, že od roku 2020 by se už měly stavět pouze rodinné domy s téměř nulovou spotřebou energie.

Pasivní nebo multi-komfortní dům?

O tom, kolik spotřebuje dům energie na vytápění, rozhoduje kvalita samotné stavby. Stavba pasivního domu splňuje přísná energetická kritéria, a proto je pasivní dům považován za energeticky úsporné bydlení v rámci hodnocení, které se nicméně nezaměřuje na celkový komfort vnitřního prostředí. Život v pasivním domě tudíž znamená převážně úsporu nákladů na vytápění.

Budova nepotřebuje standardní vytápěcí systém v důsledku své nízké spotřeby tepla. Ta nepřesáhne 15 kWh/m2 za rok. Tepelné ztráty jsou sníženy na minimum díky důsledné izolaci a jejím tepelněizolačním vlastnostem. Hlavními parametry pasivních domů jsou tedy správně propracovaná koncepce domu z hlediska jeho umístění, jeho izolace, vzduchotěsnost, ventilace a vytápění. 

Multi-Komfortní dům vychází z konceptu pasivního domu, ale zároveň vede ke komplexnímu a současně optimálnímu návrhu bydlení jako takového. Stejně jako pasivní dům má ve svém portfoliu vlastnosti vedoucí k úspoře energie, ale jak už název napovídá, Multi-Komfortní dům cílí na celkový komfort vnitřního prostředí.

Díky kvalitě izolace nabízí nejlepší tepelný komfort, klade důraz na požární bezpečnost, akustickou pohodu a neposlední řadě i estetiku. Součástí výhod je také výborná kvalita výměny vzduchu v interiéru, která zajišťuje příjemné vnitřní klima a přístup přirozeného denního světla. Multi-Komfortní dům tedy kombinuje pohodlí a úsporu energie.