Tepelná izolace
2 minutes min

ENERGETICKY UDRŽITELNÉ BYDLENÍ

Stavebnictví má obrovský potenciál pro úsporu energie.
 

isover-co-je-to-multi-komfortni-dum-1200x800.jpg

Za 40% celkové spotřeby energie v Evropě stojí jejích 160 milionů budov. Pro zbytek světa roste absolutní číslo rychleji než stavební boom, a to zejména v zemích jako jsou Čína a Indie. Vytápění a chlazení představují hlavní energetické náklady v budovách.

Multi-komfortní dům

Multi-Komfortní dům ISOVER je založen na principech pasivního domu a celý jeho koncept zapadá i do Agendy 21 o Udržitelné výstavbě.

Díky vynikajícím tepelným vlastnostem pláště budovy, použití vnitřních zdrojů tepla místo běžných systémů vytápění, a díky minimalizaci ventilačních ztrát za použití řízeného systému větrání- nepotřebuje pasivní dům běžný systém vytápění a chlazení.

 

Při méně než 15 kWh/(m2.a) je spotřeba tepla na vytápění až o 90% nižší než u běžného domu.

Spotřeba energie na klimatizaci a vytápění

V Evropě se v současné době 2/3 spotřeby energie na bydlení používá na vytápění. Spotřeba energie na klimatizaci se před rokem 2030 odhaduje na trojnásobek. Izolace je nejefektivnější způsob, jak snížit spotřebu energie v budovách a tím související emise skleníkových plynů.

Obrovský potenciál energetické účinnosti v oblasti stavebnictví již byl oficiálně uznán. Pokrok může okamžitě začít, protože znalosti a technologie, které umí snížit energetickou náročnost budov při současném zlepšení komfortu, dnes již máme k dispozici.

 

Použitím osvědčené techniky energetické účinnosti lze snížit spotřebu energie budov, která se používá pro vytápění nebo chlazení, o 70 až 90%.