3 minutes min

3 OSVĚDČENÉ RADY, JAK NAJÍT DOBRÉHO ŘEMESLNÍKA

Poctivý řemeslník, který se nebojí vzít za práci, dodržuje termíny a dbá na kvalitu - to je splněný sen každého, kdo se pouští do stavby nebo rekonstrukce. Spousta lidí vám bude tvrdit, že natrefit na takového řemeslníka je malý zázrak. Ale s našimi radami se vám to, při troše štěstí, povede hned napoprvé. Čtěte, jak se nespálit a vybrat správně.

isover-rady-jak-najit-dobreho-remeslnika-na-stavbu

Osobní zkušenost nad zlato

Osvědčený způsob, jak najít skvělého řemeslníka, je na osobní doporučení. Poptejte se mezi známými, kdo má jakou zkušenost a koho by si na práci vzali znovu. Možná natrefíte na skutečný poklad, protože věřte, že skvělého řemeslníka, aby člověk vyvažoval zlatem.

Ale pozor, ptejte se jenom na zkušenosti z první ruky. Kdekdo má “kamaráda, co je šikovnej na omítky” a podobně, ale to, že je dotyčný dobrý parťák na pivo, ještě neznamená, že je stejně dobrý řemeslník.

Ptejte se v oboru

Pokud ve svém okolí nemáte nikoho, kdo by vám s výběrem poradil, můžete se zkusit zeptat ve stavebninách, které máte poblíž. Tam jistě budou znát pár prověřených jmen. Obzvlášť na menších městech, kde se všichni znají.

Můžete to vzít i od lesa, tedy spíš od materiálu. Výrobci jednotlivých značek často mají na webu “své” řemeslníky, u kterých máte jistotu, že se vyznají v pracovních postupech i technologických novinkách v oboru.

Pokud se například chystáte zateplovat, můžete vybírat ze seznamu ověřených partnerů ISOVER.

Když Vám ani seznam neporadí

Pokud hledáte řemeslníka přes internet, může se snadno stát, že si zbytečně omezíte výběr. Kvalitní řemeslníci často nemají internetové stránky proto, že je zkrátka nepotřebují. Díky osobním doporučením nemají o zakázky nouzi a na vlastní web nemají čas.

I tak vám ale může internet leccos napovědět. Na serveru Nejremeslnici.cz najdete stovky firem pro každou část stavby, a co je nejlepší - u každé firmy najdete i reference a hodnocení od skutečných zákazníků.

Jak poznat, že je to ten "pravý"?

Máte svoje tipy, ale pořád ještě váháte, jestli je to skutečně “váš člověk”? Dobrý řemeslník se pozná hlavně tak, že pro samou práci nemá čas…Ale teď vážně, jak poznat spolehlivého a kvalitního řemeslníka?

Neslibuje, že všechno zvládne sám. Nikdo není všeuměl, proto vsaďte buď na větší stavební firmu, nebo na několik odborníků.

Dodržuje termíny, rozpočet i vaše představy o projektu. A nevymlouvá se.

Řeší s vámi materiály i jejich cenu, nesahá vždycky po nejlevnějším řešení, ale hledá nejlepší poměr kvality a ceny.