Zateplení soklu a spodní stavby

Zateplení soklu a spodní stavby

Zateplení soklu a spodní stavby

Chraňte svůj dům před vlhkostí a ztrátami tepla.

Základy, suterén a sokl patří k místům, kudy může unikat nemalá část tepla. Navíc jde o velmi namáhané a exponované části stavby. Musí odolávat působení celé řady vlivů, jako je například vlhkost, srážková voda, mráz nebo tlak zeminy.


Proto je potřeba zvolit k zateplení takový materiál, který má kromě tepelné izolace také vysokou odolnost proti vlhkosti, mrazu, agresivním složkám zeminy a vysokou pevnost v tlaku.

Naše řešení: Isover EPS Sokl 3000

Desky pěnového polystyrenu s minimální nasákavostí, vysokou pevností v tlaku, mrazuvzdorné. Isover EPS Sokl 3000 se na rozdíl od klasického pěnového polystyrenu neřeže do bloků, ale vyrábí se litím do forem. To deskám propůjčuje mimořádné vlastnosti.

Přednosti

 ● Velmi nízká nasákavost

 ● Mrazuvzdornost

 ● Tloušťky až do 300 mm

 ● Vaflová struktura povrchu pro vysokou přídržnost lepidel a tmelů

 ● Vynikající tepelně izolační vlastnosti

 ● Výborné mechanické vlastnosti

 ● Minimální hmotnost

 ● Jednoduchá zpracovatelnost

 ● Dlouhá životnost

 ● Ekologická a zdravotní nezávadnost

 ● Biologická neutrálnost

 ● Ekonomická výhodnost

EPS Sokl 3000

 

Skladba

Systémová skladba

 

 

 

 

 

EPS Sokl 3000 - chyby

Zateplení soklu

Zateplení soklu

 

Sokl je místem, kde se obvodové stěny napojují na terén. Působí na něj srážková voda, mráz, sníh, ale také mechanické vlivy – např. pohyb osob, automobilová doprava apod. Zateplení je potřeba zejména ze dvou důvodů: aby nedocházelo k promrzání základů a tvorbě koutových plísní.

Izolace se na sokl lepí až do úrovně nezámrzné hloubky (cca 80 cm pod zemí). Správně provedená izolace odolává mechanickému poškození i vodě, která se u soklu hromadí po dešti nebo z tajícího sněhu.

Návod: Jak správně zateplit sokl

Zateplení suterénu a základové desky

Základová deska - zateplení

 

Tepelná izolace základové desky je nezbytná pro zamezení tepelných ztrát. A pokud plánujete využívat suterén celoročně (třeba jako posilovnu nebo garáž), vyplatí se zateplit také stěny suterénu.

Izolace se v tomto případě instaluje i pod úroveň nezámrzné hloubky. Musí odolávat nejen vlhkosti, ale také tlaku zeminy. Čím větší hloubka podzemní stěny, tím pevnější izolant použijte.

Návod: Zateplení suterénu a základů

Kolik vás bude zateplení stát?
Poptejte orientační kalkulaci zdarma.

Naši techničtí specialisté vám rádi pomohou s výběrem materiálu, spočítají jeho potřebné množství i orientační ceny a navíc vás nasměrují přímo k nejbližšímu prodejci.
Služba je zcela zdarma.

domecek

 

podpora@saint-gobain.com
+420 226 292 221

 

Chci poradit

 

Pokud využíváte sklepní prostory celoročně, třeba jako garáž nebo posilovnu, vyplatí se vám izolace suterénu. V opačném případě přijde vhod samotná izolace soklu. Zabráníte tak nejen zbytečným tepelným ztrátám, ale i průniku vody do konstrukce stavby a případnému vzniku plísní.

Izolace soklu nejen pro tepelnou pohodu

Nároky na zateplení soklu a spodní části domu se liší od nadzemní izolace. Kromě požadavku na dostatečné tepelné vlastnosti se bere v potaz i pevnost, odolnost proti vodě, mrazu, agresivním složkám půdy a možnost čištění.
Ideální systém izolace zajistí vašemu bydlení následující výhody:

 ● Zamezuje promrznutí základů a části terénu pod domem.

 ● Snižuje tepelné ztráty.

 ● Zabraňuje kondenzaci vlhkosti i jejímu transportu mezi základy a zdivo.

 ● Prodlouží životnost zdiva a spodních částí stavby.

 ● Umožní plynulou návaznost podzemního a nadzemního izolačního systému.

Zateplení suterénu

Spodní část domu je místo, kde na izolaci působí velký tlak konstrukce i okolní zeminy společně s vodou. Nutnou vlastností takové izolace je proto ještě vyšší mechanická odolnost a nenasákavost. Běžně se zatepluje pod nezámrznou hloubku a platí, že čím je větší hloubka podzemní stěny, tím je potřeba pevnější izolace.

Získejte ZDARMA tahák pro svou stavbu

Přihlaste se k našemu newsletteru a stáhněte si e-book plný montážních postupů a doporučení, který vás celým procesem zateplení provede krok za krokem.

 

Montážní postupy - e-book