Zateplení podlahy na terénu - vysoké zatížení

Tam, kde zatížení přesáhne míru 500 kg/m2, již nelze navrhovat klasické plovoucí podlahy, ale musí se použít únosnější konstrukce z vysoko-zátěžových expandovaných polystyrenů nebo XPS. Extrudované polystyreny pevnostně začínají tam, kde expandované polystyreny končí.

U vysoko-zátěžových budov záleží na velikosti zatížení, které bude třeba roznášet. Mocnosti a vyztužení roznášecích vrstev budou daleko větší než u klasické plovoucí podlahy.

Proč řešit zateplení podlahy na terénu při vysokém zatížení?

Pro splnění tepelně-technických požadavků na izolaci podlahy na zemině. V případě průmyslových podlah s pohybem vozíků a aut se podlaha navrhuje v součinnosti se statikem.

Jaká je cena zateplení podlahy na terénu při vysokém zatížení?

  • Cena tepelné izolace XPS 300 v tl. 180 mm - 630 Kč/m2
  • Cena položení XPS ve dvou vrstvách - 25 Kč/m2

Panel Solr Search Content Block

2 výsledků

ISOVER EPS 200

Lambda λD = 0,034 (W·m-1·K-1)

ISOVER EPS 200 jsou tepelněizolační desky ze stabilizovaného pěnového polystyrenu pro všeobecné použití v konstrukcích se zvýšenými požadavky na zatížení tlakem. Typické použití pro podlahové, stěnové a střešní aplikace se zatížením maximálně 3600 kg/m2 při stlačení ≤ 2%. Dodávají se v základních rozměrech 1000 x 500 mm v tloušťkách 20-300 mm, pro střešní aplikace pak v rozměrech 2500 x 1000 mm. Veškeré izolace Isover EPS jsou zdravotně nezávadné, trvale odolávají vlhkosti, lehce se zpracovávají a dodávají se výhradně v samozhášivém provedení se zvýšenou požární bezpečností. Pokud hledáte výrobek pro konstrukce s vysokým zatížením s dobrým poměrem cena/výkon, toto je pro Vás ideální výrobek.

ISOVER EPS 150

Lambda λD = 0,035 (W·m-1·K-1)

ISOVER EPS 150 jsou tepelněizolační desky ze stabilizovaného pěnového polystyrenu pro všeobecné použití v konstrukcích se zvýšenými požadavky na zatížení tlakem. Typické použití pro podlahové, stěnové a střešní aplikace se zatížením maximálně 3000 kg/m2, při stlačení ≤ 2%. Dodávají se v základních rozměrech 1000 x 500 mm a v tloušťkách 20-300 mm, pro střešní aplikace pak v rozměrech 2500 x 1000 mm. Veškeré izolace ISOVER EPS jsou zdravotně nezávadné, trvale odolávají vlhkosti, lehce se zpracovávají a dodávají se výhradně v samozhášivém provedení se zvýšenou požární bezpečností. Pokud hledáte výrobek pro konstrukce s vyšším zatížením a s dobrým poměrem cena/výkon, toto je pro Vás ideální výrobek.