Izolace stropu a podhledu

Izolace stropu a podhledu

Izolace stropu a podhledu

Skladba stropu ovlivňuje akustickou a tepelnou pohodu v interiéru.

 

Strop by měl být nejen hezký na pohled, ale zároveň funkční. To znamená, že musí dostatečně izolovat teplo, tlumit hluk a zároveň splňovat požadavky na požární odolnost konstrukce. Toho všeho lze docílit vhodně navrženou konstrukcí a správnou izolací.

V Isover vyrábíme materiály vhodné pro izolaci trámových stropů i podhledů. Právě stropní podhledy s minerální izolací představují ideální řešení pro případy, kdy stávající konstrukce nesplňuje předepsané požadavky a naše nároky.

Prohlédnout materiály   Druhy zateplení

Co získáte izolací pohledu?

Zateplení: tato funkce se hodí v garážích, suterénech, technických místnostech a obecně v nevytápěných prostorech, nad nimiž se nachází další, vytápěné místnosti. Pro zateplení se využívá lepená nebo kotvená izolace.

Odhlučnění: aplikací vhodné minerální izolace do podhledu snížíte zvuky přicházející z místnosti nad vámi: hlasy, hluk z televize nebo rádia. Odborně řečeno: zlepší se vzduchová neprůzvučnost konstrukce.

Pozor! Pro utlumení tzv. kročejového hluku, tedy zvuků vznikajících chůzí nebo třeba posouváním nábytku, je potřeba kročejová izolace v konstrukci podlahy, nikoliv izolace podhledu.

Lepší akustika: díky izolaci se zlepší zvuková pohltivost stropu a stěn. V interiéru bude lepší akustika, což se hodí hlavně pro přednáškové sály a další prostory, kde je potřeba dobře rozumět mluvenému slovu.

Hezký a designový strop: podhled umí zakrýt nerovnosti na původním stropě, lze do něj schovat rozvody, vzduchotechniku, a elektroinstalace. Taky s ním můžete vytvořit designově zajímavý strop, např. s LED osvětlením.

Možnost chlazení a topení přímo ve stropě: do podhledu lze zabudovat rohože, které v létě pohlcují teplo a v zimě vytápí. Na rozdíl od klasické klimatizace zde nedochází k víření vzduchu a spotřebuje se méně energie.

Proč volit podhled ze sádrokartonu?

Stropní podhledy z SDK desek a doplněné minerální izolací představují snadné řešení, jak zlepšit parametry stávající stropní konstrukce. Sádrokarton je hmotností lehký, jeho montáž nenáročná a desky se vyrábí v celé řadě úprav: od akustických přes protipožární a impregnované až po takové, co čistí vzduch.

Akustický sádrokartonový podhled

Sádrokartonové desky v kombinaci s minerální izolací se často používají k vybudování podhledu, který efektivně tlumí hluk. Pro tyto konstrukce se ideální hodí výrobek Isover Piano, s nímž můžete zlepšit vzduchovou neprůzvučnost o 8 až 19 dB, v závislosti na tloušťce izolace, druhu stropu a typu SDK desek.

Vyzkoušejte chytré aplikace

 

Kalkulátor sádrokartonových konstrukcí

Spočítejte si, kolik materiálu budete potřebovat na stavbu sádrokartonového podhledu. V kalkulátoru Rigips to zabere jen pár minut.

Spočítat   ➔

Kalkulátor - Rigips

 

Varianty zateplení

Zateplení lehkého trámového stropu

Nejčastěji se izolace aplikuje nad trámy a mezi ně. Použít můžete například Isover Multimax, který má v současnosti nejlepší tepelně-izolační parametry na českém trhu. Nezapomeňte na parozábranu – poslouží vám např. Isover Vario®.

Zateplení podhledu lepením

Ideální do garáží, suterénů a technických místností. Desky z čedičové vlny Isover Top V a Isover Top V Final se celoplošně lepí, takže realizace je opravdu rychlá a nevyžaduje rovný podklad.

Zateplení podhledu kotvením

Další varianta pro zateplení prostor, které nevyžadují příliš estetický strop. Poslouží vám výrobky Isover Fassil NT a Isover Multiplat 34 NT, které se jednoduše kotví pomocí hmoždinek. Jejich aplikace nevyžaduje rovný podklad.

Zateplení dřevěného stropu
v bungalovu

U podhledu v bungalovu je často nutné splnit požární odolnost FI 30 minut. Proto se používají protipožární SDK desky a čedičová izolace s tloušťkou min. 60 mm. Vhodným výrobkem je například Isover Domo plus nebo Isover Aku.

Kolik stojí zateplení stropu?
Poptejte orientační kalkulaci zdarma

Naši techničtí specialisté vám rádi pomohou s výběrem materiálu, spočítají jeho potřebné množství i orientační ceny a navíc vás nasměrují přímo k nejbližšímu prodejci.
Služba je zcela zdarma.

domecek

 

podpora@saint-gobain.com
+420 226 292 221

 

Chci poradit

 

Získejte ZDARMA tahák pro svou stavbu

Přihlaste se k našemu newsletteru a stáhněte si e-book plný montážních postupů a doporučení, který vás celým procesem zateplení provede krok za krokem.

 

Montážní postupy - e-book