Tepelná izolace

Montážní návod: Oblepení trámu páskou Isover Vario® MultiTape SL+

Jak připravit bydlení na změny vlhkosti? Potřebujete nejen parobrzdu, ale i kvalitní pásku na spoje, jako je Isover Vario® MultiTape SL+. Skvěle si rozumí
s parobrzdami Vario, o kterých se dočtete v našem článku, a zabezpečí tak váš domov před nechtěným vlhkem. 

Zjistěte, jak s ní správně zacházet během instalace kolem trámů. 

Měření a výroba manžety
Měření a výroba manžety

Napojení parobrzdy kolem trámů utěsníte pomocí manžety. Jak ji vyrobit? Změřte nejdřív šířku a délku trámu, přičemž každý rozměr navyšte o 20 cm. Teď máte míry pro část parobrzdy,
ze které manžetu vyrobíte. Překreslete rozměry trámu na folii tak, aby na ní zbyly 10cm okraje.

Příprava pásky
Příprava pásky

Délku protějších rozměrů pásky připravte stejnou, jako je délka folie. Krycí vrstva pásky má uprostřed dělení pro snadnější manipulaci. Polovinu sejměte a nalepte pásku na podélnou stranu folie.

Vyříznutí manžety
Vyříznutí manžety

K připravenému obrysu trámu dokreslete další, o 2,5 cm menší obrys a spojte rohy obou stran. Vnitřní, menší obrys a spojnice stran vyřízněte. Manžetu máte hotovou, zbývá ji na jedné straně rozříznout, aby se vešla na trám.

Nasazení manžety
Nasazení manžety

Trám zbavte nečistot a prachu v místech lepu. Pak na něj nasaďte manžetu a vyrovnejte ji. Zbývající krycí vrstvu pásky odlepte a připevněte manžetu k folii pod trámem. Aby spoje sedly co nejlépe, přejeďte je ještě gumovým válečkem.

Tmelení
Tmelení

V případě, že má trám v místě lepu trhliny, vyplňte je dostatečným množstvím lepicího tmelu a protáhněte jeho housenku o pár centimetrů přes lepené místo. Zaručíte tak optimální těsnost spojů. Tmel přijde i do všech rohů, jednotlivé jazýčky parobrzdy navíc s přesahem přelepíte páskou. Jak? Těsně u trámu nalepíte na folii jednu polovinu lepicí pásky, odstraníte druhou polovinu krycí folie a dolepíte.