Tepelná izolace

Montážní návod: Jak na zateplení příčky

Zateplování příček je poměrně jednoduché a snadno ho zvládnete sami. Stačí vám vhodná izolace, nůž, lať a metr. Video vás provede krok za krokem izolací sádrokartonové příčky.

 

 

Postup montáže a nejčastější chyby

Založení příčky

Nejprve je třeba založit SDK profily. Ty by se měly položit dříve než podlaha a podhled, aby se zajistila dostatečná akustická izolace. Jejich rozteč uzpůsobte šířce izolace, kterou plánujete použít.

- POZOR: Při založení profilů po položení podlahy a podhledu bude akustická izolace po obvodu příčky nedostatečná a hluk se bude mezi místnostmi přenášet skrze vzniklé mezery!

Těsnění na profilech

U vodorovných profilů u podlahy a stropu a také u svislých profilu po obou stranách budoucí příčky nezapomeňte umístit akustické těsnící pásky. Díky nim vyrovnáte podkladní nerovnosti pod profilem a zajistíte lepší akustické oddělení prostorů.

Příprava sádrokartonové příčky

Po montáži SDK profilů je třeba připravenou konstrukci zaklopit z jedné strany SDK deskami.

- POZOR: Mezery mezi SDK deskami mohou mít maximální šířku 1 cm. Tyto mezery pak musejí být vyplněny sádrokartonovým tmelem.

Použitá izolace

Zvažte výhody obou typů minerálních izolací. U kamenných izolací je díky jejich rozměru výrazně rychlejší jejich formátování i celková montáž. Zároveň se hodí v případě, kdy chceme docílit i vyšších protipožárních parametrů budoucí sádrokartonové příčky.

Příprava minerální izolace

Po dokončení montáže profilů a SDK desek z jedné strany můžeme izolaci formátovat. V případě skelných izolací materiál řežeme ještě v zabalené roli.

Aplikace minerální izolace

Naformátovanou minerální izolaci postupně vkládáme mezi sádrokartonové profily. V případě, že jsme izolaci nenaměřili přesně, je možné izolaci uříznout i dodatečně během instalace.

Dokončení sádrokartonové příčky

Po aplikaci minerální izolace můžeme aplikovat další sádrokartonovou desku a tím příčku dokončit.

 

Závěr

Izolace příčky je hotová. Dobrá práce! Pro další informace se můžete podívat na další články ohledně správného výběru izolace nebo akustiky a vnitřních příček.