Akustická izolace

Montážní návod: Jak na izolace lehké plovoucí podlahy

Kvalitní akustická izolace podlahy výrazně zvyšuje komfort našeho domova - posiluje pocit soukromí a zabraňuje tomu, aby se obyvatelé domu vzájemně rušili. Následující návod osvětlí, jak se vypořádat s izolací lehké plovoucí podlahy.

 

Postup montáže a nejčastější chyby

Výběr izolace

Typ izolační desky vybírejte podle vlastností podlahy a vašich nároků. Univerzálním materiálem vhodným pod lehčí i těžší plovoucí podlahy jsou desky z kamenné vlny IsoverT-P. Další variantou může být skelná izolace Isover TDPT, která je vhodná jak do lehkých tak těžkých plovoucích podlah.

Obvodové pásky

Pokládku izolace začínáme podlahovými páskami Isover N/PP. Ty umístíme podél stěn po obvodu celé místnosti, abychom zabránili přenosu hluku do dalších částí domu.

Vyrovnání podlahy

S drobnými nerovnostmi podkladu se minerální izolace vyrovná díky svým unikátním vlastnostem. Jestliže je potřeba v podlaze vést rozvody, nejlépe poslouží vrstva vytvořená z podlahového polystyrénu, například Isover EPS 100.

- POZOR: Nesnažte se zvedat výšku podlahy větším počtem izolace. U výrazně silnějšího materiálu hrozí, že si 'sedne' a na podlaze se objeví praskliny.

Pokládka desek

Začínáme obvykle celou deskou v rohu místnosti, desky klademe na sraz.

- POZOR: Pokud je potřeba vést kabely na úrovni podlahy, nevynechávejte ani nevytvářejte mezery do izolace nožem. Tímto krokem byste narušili její funkčnost, místo toho kabely do izolace pouze vtlačte.

Úprava rozměrů

Případné úpravy rozměrů desek můžeme provádět nožem na minerální izolace. Vždy pro jistotu uřízněte o trochu větší kus izolace, aby vám jinak vzniklé mezery nezhoršily celkovou akustiku.

Suchý proces

U lehké plovoucí podlahy většinou není nutné používat separační PE fólii, protože zde máme suchý proces. Tyto podlahy jsou proto vhodné i pro rekonstrukce, kde by doprava či příprava betonu znamenala komplikace s běžným provozem domu.

 

Závěr

Po provedení posledních povrchových úprav je lehká plovoucí podlaha s plně funkční akustickou a kročejovou izolací hotová. Pokud byste k vašemu projektu rádi další informace, pročtěte si náš prospekt pro izolaci podlah nebo se podívejte na nejčastější dotazy a odpovědi k izolaci podlah.