Katalog pasivních domů 2011

Plánujete stavbu rodinného domu? Zajímáte se o energeticky úsporné bydlení? Inspirujte se některým z ukázkových projektů v novém a zcela jedinečném Katalogu pasivních domů, vydaného společností Isover. Druhé vydání katalogu s novými projekty včetně typových domů připravujeme.

Vzhledem ke stávajícím trendům moderní výstavby a požadavkům na snižování spotřeby energie na vytápění se Isover snaží o podporu výstavby pasivních domů na českém trhu zejména prostřednictvím vlastního mezinárodního projektu Multi-Komfortní dům.

Cílem Katalogu pasivních domů je poskytnout čtenáři:
- ucelené informace o přednostech pasivních a nízkoenergetických staveb,
- základní informace o plánování a projektování takovýchto staveb,
- objasnění hlavních mýtů o pasivních domech,
- informace o vlastních zkušenostech obyvatelů pasivních domů,
- informace o variabilitě pasivních domů z hlediska velikosti, vzhledu či konstrukčního i materiálového řešení.

V Katalogu naleznete více než 50 projektů od zhruba 30 významných českých architektů a architektonických kanceláří specializujících se na tuto oblast. Prezentovány jsou pasivní domy rodinné i bytové. Některé projekty jsou již realizované a domy mají již i své uživatele, některé domy jsou ve fázi příprav k realizaci či se právě realizují a některé projekty na realizaci zatím čekají. Naleznete zde však i univerzální typové pasivní rodinné domy, jejichž projekt si můžete zakoupit a následně nechat realizovat na vlastním pozemku.

Každému projektu jsou věnovány 2 prezentační strany, na kterých naleznete vizualizace domu, stručnou charakteristiku a identifikační údaje stavby, konstrukční i technická řešení a výběrový vzorový detail. Nechybí ani představení samotných autorů projektu s aktuálním kontaktem. Máte tak jedinečnou příležitost zvolit si architekta pro Váš projekt, přímo podle ukázkové stavby, která je nejbližší Vaším představám.

Katalog pasivních domů získal Cenu poroty v soutěži ČEEP 2009 (Český energetický a ekologický projekt / Česká energetická a ekologická stavba roku 2009).

Cena Katalogu je 95 Kč. Pokud máte zájem o zaslání poštou, můžete si jej objednat na dobírku prostřednictvím níže uvedeného objednávkového formuláře. Cena za zaslání Katalogu do ČR je 90 Kč (dobírkové poštovné), na Slovensko 110 Kč.

Pokud potřebujete jinou adresu plátce a jinou adresu příjemce (např. zaslání jako dárek) pište prosím na info@isover.cz nebo volejte na 296 411 735.

 

Připojené fotky

Katalog PD - titulní strana Ukázka vnitřní strany

Soubory ke stažení

SAINT-GOBAIN