Výpočetní program IsoCal®

IsoCal® je výpočtový program pro návrh technických izolací – izolace potrubí, vzduchovodů, zásobníků, turbín, kotlů, pecí, apod.

Byl vyvinut společností Isover na pomoc odborníkům pracujícím v oblasti TZB (vytápění, chlazení, vzduchotechnika) a energetiky. Program není vhodný pro výpočet stavebních izolací (izolace střech, stěn, podlah, atd.).
ISOVER nabízí kalkulační program IsoCal jako technickou podporu pro všechny, kteří pracují v oboru technických izolací.

Aktuálně nabízená verze programu IsoCal® 3.06 je navržena tak, aby v každodenní inženýrské praxi usnadnila výpočty tepelných ztrát v oboru TZB a energetiky. Pro obor technických izolací je velmi důležité mít při projektování k ruce seriózní výpočtový nástroj, díky němu je odpovědný výběr vhodného izolačního materiálu a spolehlivý výpočet hračkou.  Program počítá podle aktuálně platné legislativy v ČR – podle normy ČSN EN ISO 12 241, návrh tloušťky izolace je posouzen i s ohledem na hodnotící kritéria vyhlášky 193/2007 Sb.
 
Program byl vyvinut především pro použití izolačních výrobků Isover, avšak je možné jej použít i na všeobecné výpočty pro jakýkoliv jiný izolační materiál. Od verze 3.0 si totiž uživatel velice snadno může zadat vlastní databázi.Registrovaný uživatel navíc obdrží i příručku pro návrh technických izolací se vzorovými příklady výpočtů.
 
Chcete začít ihned počítat? Vyzkoušejte novinku - online verzi programu IsoDim

Co IsoCal nabízí?

 • Databázi tepelných izolací Isover pro aplikace v průmyslu, databázi povrchových úprav, doplňkového vybavení a typů tekutin.
 • Využití pro všeobecné výpočty.
 • Přehlednou nápovědu a vzorové příklady výpočtů.
 • Výklad teorie stavební fyziky pro tepelně technické výpočty při návrhu technických izolací.
 • 8 výpočtových modulů:
 1. Výpočet tepelných ztrát - potrubí, kruhové vzduchovody, obdélníkové vzduchovody a plochy; 3 výpočetní přístupy: daná tloušťka izolace, nejvyšší povrchová teplota nebo nejvyšší dovolená tepelná ztráta. Posouzení navržené tloušťky izolace podle vyhlášky 193/2007 Sb.
 2. Teplotní změny v potrubí - 1 až 20 úseků.
 3. Teplota v nádrži - výpočty teplotních změn média akumulovaného v nádrži.
 4. Izolace proti vnější kondenzaci - výpočet požadované tloušťky izolace potrubí nebo plochy pro prevenci vnější kondenzace.
 5. Izolace proti vnitřní kondenzaci - výpočet požadované tloušťky izolace potrubí nebo plochy pro prevenci vnitřní kondenzace.
 6. Protimrazová ochrana - výpočet doby do zamrznutí vodovodu bez odběru v prostředí s okolní teplotou pod nulou, požadovaný výkon topné spirály pro prevenci zamrznutí.
 7. Útlum hluku - výpočet útlumu hluku ve vzduchovodech při použití zvukově pohltivé izolace.
 8. Ekonomika izolace - výpočet ekonomické tloušťky izolace, případně návrh nejekonomičtější izolace více typů.
Jak tento program získat?
VYPLŇTE registrační formulář

Při vyplňování údajů buďtě prosím, pečlivý. Používejte prosím diakritiku a velká a malá písmena.
Zkontrolujte si prosím, vyplněnou e-mailovou adresu, obdržíte na ni heslo k odemknutí programu a manuál v pdf formátu. 
Verze v českém jazyce je zdarma, ostatní jazykové mutace jsou zpoplatněny.

STÁHNĚTE si program IsoCal

Po odeslání údajů budete mít možnost si zdarma IsoCal stáhnout a nainstalovat si jej na Váš počítač.

ODEMKNĚTE si program

Heslo Vám bude zasláno na uvedený email.
Bez hesla je, po nainstalování programu, většina vstupních hodnot implicitně zamknuta. Heslo není generováno automaticky, bude Vám doručeno do cca jednoho dne od vyplnění žádosti.

Registrační formulář
 • Registrace nám slouží pouze interně, pro zhodnocení zájmu profesních skupin a jako seznam pro rozesílání nové materiálové databáze a případně dalších informací z oboru.
 • Budete zaregistrováni do databáze uživatelů, obdržíte heslo k odemknutí programu a manuál v pdf formátu. Bez hesla je, po nainstalování programu, většina vstupních hodnot implicitně zamknuta.
 • Heslo není generováno automaticky, bude Vám doručeno do cca jednoho dne od vyplnění žádosti.
Adresa
Zaměření firmy