Zateplení šikmé střechy

Zateplení šikmé střechy

Zateplení šikmé střechy

Střecha společně s obvodovou konstrukcí představuje místo, kde dochází k největším tepelným ztrátám.

Jak je známo, teplo stoupá vzhůru. Není proto divu, že 25 až 30 % všech tepelných ztrát má na svědomí právě střecha. Pokud ji ale dobře zateplíte, udržíte teplo doma a výrazně ušetříte za energie na vytápění.

V létě zase zateplení brání přehřívání podkroví, takže uspoříte i za klimatizaci a v prostorách pod střechou už nebude nesnesitelné horko. Kdo někdy bydlel v podkrovním bytě, ví, o čem je řeč. 

Díky zateplení střechy můžete podkroví využít k bydlení. Dosud nevyužitá půda se rázem promění třeba v dětský pokoj, prostor pro návštěvy, nebo útulnou pracovnu.

Konstrukce střechy bude se zateplením lépe chráněna proti povětrnostním vlivům a také se sníží riziko kondenzace s následným vznikem plísní.

V Isoveru vyvíjíme a vyrábíme kompletní systémy pro zateplení šikmé střechy.
Jsou to tzv. systémové skladby (systémová řešení) sestávající z konkrétních materiálů,
navíc prověřené v těch nejnáročnějších podmínkách.

Co získáte zateplením šikmé střechy?

 ● Výrazně nižší náklady na energie

 ● Příjemnou teplotu v podkroví po celý rok

 ● Delší životnost krovu

 ● Možnost využít podkroví k bydlení

Čím zateplit?

K izolaci šikmé střechy se nejčastěji používá minerální izolace (MW). Jde o materiál, který má nejen výborné tepelně-izolační vlastnosti, ale zároveň tlumí hluk a dobře propouští vodní páru. Minerální izolace spadá do třídy reakce na oheň A1 (je nehořlavá), takže s ní snadno splníte požadavky na požární odolnost konstrukce.

Jakou tloušťkou izolace zateplit?

Tloušťku izolace je nutné zvolit tak, abyste splnili požadavky normy a dosáhli očekávaných úspor. Běžně se zatepluje izolanty o tloušťce 300 mm, ale odborníci doporučují i více, například hodnotu pro pasivní domy – 400 až 460 mm. Požadavky na energetickou náročnost budov se totiž budou do budoucna ještě zpřísňovat, a jen s dostatečnou tloušťkou izolace splníte požadované parametry.

A jaké jsou druhy zateplení šikmé střechy?

Střechu lze zateplit hned několika způsoby, přičemž každý z nich má své výhody i svá úskalí.

Zateplení nad krokvemi

Celá skladba je umístěna z horní strany krokví, takže se nesníží obytný prostor v podkroví. Zateplení nad krokvemi účinně zabraňuje vzniku tepelných i akustických mostů a umožňuje dokonalé položení parozábrany. Počítejte ale s tím, že bude potřeba sundat střešní krytinu.

Přehled materiálů

Zateplení mezi + pod krokvemi

Zatímco dříve stačila izolace mezi krokvemi, dnes už takové zateplení nesplňuje normu. Proto se mezikrokevní izolace kombinuje s podkrokevní. Montáž lze provádět za každého počasí. Je zde potřeba velká pečlivost – při špatném provedení hrozí vznik tepelných a akustických mostů.

Vhodné materiály

Zateplení nad + mezi krokvemi

Toto řešení se hodí zejména při rekonstrukci střešní krytiny. Zateplení se aplikuje mezi krokve a současně z horní strany krokví.
Takže opět platí, že si nesnížíte obytný prostor v podkroví, jak by tomu bylo při zateplení pod + mezi krokvemi.

Produkty pro tento systém

Kolik stojí zateplení? Poptejte orientační kalkulaci zdarma

Naši techničtí specialisté vám rádi pomohou s výběrem materiálu, spočítají jeho potřebné množství i orientační ceny a navíc vás nasměrují přímo k nejbližšímu prodejci.
Služba je zcela zdarma.

domecek

 

podpora@saint-gobain.com
+420 226 292 221

 

Chci poradit

 

Systémy zateplení šikmé střechy

Podkrokevní zateplení Isover Double Tram

 

Podkrokevní zateplení Isover Double Tram

Spolu s mezikrokevní izolací umožňuje zaizolování střešního pláště až do tloušťky 500 mm (maximálně dokonce až 580 mm).

 

Více o systému   Montážní návod

Nadkrokevní zateplení Isover X-Tram

 

 

Nadkrokevní zateplení Isover X-Tram

Izolace v tvoří v systému nepřerušovanou vrstvu, proto je tato skladba vhodnější než klasické systémy zateplení šikmých střech.

 

Více o systému   Montážní návod

Chytré parozábrany Isover Vario®

 

 

Chytré parozábrany Isover Vario®

Parozábrana (parobrzda) je nezbytnou součástí izolace střechy. Jde o fólii, která brání pronikání vodní páry do konstrukce. Fólie Isover Vario® umí reagovat na změny vlhkosti v průběhu roku nebo například v důsledku chyb při montáži.

K parobrzdám Isover Vario® doporučujeme použít také pásky Isover Vario®, které slouží pro vzduchotěsné přelepení spojů parobrzdy.

 

Nabídka výrobků Isover Vario®

Získejte ZDARMA tahák pro svou stavbu

Přihlaste se k našemu newsletteru a stáhněte si e-book plný montážních postupů a doporučení, který vás celým procesem zateplení provede krok za krokem.

 

Montážní postupy - e-book