Multi-Komfortní dům: pasivní dům od Isoveru

Multi-Komfortní dům od Isoveru vychází z konceptu pasivního domu a vede k optimálnímu návrhu bydlení. Tento typ bydlení důsledně zohledňuje ekologické, ekonomické a sociální faktory, nabízí nejlepší tepelný komfort včetně excelentní akustiky a estetiky. Součástí je i výborná kvalita výměny vzduchu v interiéru, požární ochrana a bezpečí při zachování vysoké flexibility designu stavby.

V Multi-Komfortním domě se nemusíte dlouho zabydlovat. Jednoduše proto, že Vám nebude nic chybět. Možná kromě několika obvyklých nepříjemností. Ale upřímně - kdo touží po studených nohách, vlhkých rozích a zatuchlých nebo přetopených místnostech? V pasivním domě se každý může těšit z vlastního kousku ráje.

Ani teplo ani zima
Budete se těšit z teploty místností 20 - 23°C po celý rok. Vědecky bylo prokázáno, že právě toto je ideální teplota pro odpočinek i pro efektivní práci. A většinu roku bez jakéhokoliv vytápění.

Ilustrační foto

Celý den lze zhluboka dýchat

I lidé trpící alergiemi budou mít v Multi-Komfortním domě vždy dostatek čerstvého vzduchu. A to zásluhou Komfortního větracího systému, který je součástí základního vybavení pasivních domů. Pracuje podobně jako lidské plíce. Nepřetržitý proud filtrovaného čerstvého vzduchu stále udržuje jeho vysokou kvalitu bez prachu, pylu a aerosolu. Použitý vzduch je ve stejnou chvíli odváděn pryč. A stejným způsobem dochází i k rozvodu tepla a tepelné výměně v celém domě. Bezpečná stavba zaručující dlouhou životnost V neposlední řadě mají tyto vlastnosti pozitivní vliv na stavbu samotnou. Díky ideální vlhkosti čerstvého vzduchu se zabraňuje vlhnutí konstrukcí, které může v budoucnosti znamenat jejich poškození. To zajistí vysokou tržní hodnotu v případě prodeje domu.

Postaven s veškerým pohodlím a zároveň s energetickými zisky

V první řadě, nejlevnější energie je taková, kterou nespotřebujeme. Nemusí být vytvořena, dovezena nebo zaplacena. Přirozeně pak nemá škodlivý efekt na člověka ani na životní prostředí. To je základní koncept pasivních domů. Protože dostatečné množství tepla zůstává v domě, je konvenční aktivní způsob vytápění místností většinou nadbytečný. Toto šetří energii i náklady. Více je to patrné v souvislosti se stále rostoucími cenami ropy a oleje a jejich omezenými zdroji. Díky jednoduchému technickému vybavení má Multi-Komfortní dům velmi nízké požadavky na údržbu.

Bezpečná stavba zaručující dlouhou životnost

V neposlední řadě mají tyto vlastnosti pozitivní vliv na stavbu samotnou. Díky ideální vlhkosti čerstvého vzduchu se zabraňuje vlhnutí konstrukcí, které může v budoucnosti znamenat jejich poškození. To zajistí vysokou tržní hodnotu v případě prodeje domu.

Počítejte s úsporou energie až 75%

Při srovnání s tradičně stavěnými novými domy lze říci, že nároky na vytápění v pasivních domech jsou nižší o více než 75%. A ve srovnání se starými budovami může být úspora až 90%. V chaldném zimním počasí může být místnost o ploše 20 m2 vytopena deseti čajovými svíčkami nebo pomocí dvou 100 Wattových žárovek.

Potřeba energie na vytápění

Standard pasivního domu dává svobodu, kterou si budete přát.

Pasivní dům se neliší jiným vzhledem, ale kvalitou vnitřního prostředí. Může být proto realizován jakýkoliv tvar budovy. Dosvědčuje to každoročně rostoucí počet realizovaných staveb. Může to být rodinný dům, ale i průmyslový areál. Najdete školu, kostel nebo dokonce horskou chatu. Již delší dobou nejsou pasivní domy pouze výsadou moderních novostaveb. Roste počet starších i historických staveb, jejichž přestavba je založena na principech pasivních domů. Používáním prvků pasivních domů je možné dosáhnout ekonomicky i ekologicky šetrných výsledků.

Žijte pohodlně a přitom hodně uspořte.
Abyste se těšili z takto příjemných životních podmínek ve standardních domech, museli byste sáhnout hluboko do kapsy. Ne však v případě ISOVER Multi-Komfortního domu, kde vám vysoký životní komfort ve všech místnostech zajistí úsporu peněz. I když stavba takového domu může stát více než standardní bydlení, celkové finanční náklady budou výrazně nižší díky extrémně nízkým výdajům za energii po celou dobu životnosti domu.

Úspora v poměru 8:1 ve srovnání se standardními domy. Toto je život v ISOVER Multi-Komfortním domě.


Nejen běžné novostavby nové domy, ale i nízkoenergetické domy mají při porovnání vyšší náklady na provoz než pasivní domy. Zvolte si hned na startu pasivní dům. Ostatně, jak často stavíte dům? Jednou za život.

Maximálně precizní a zodpovědný projekt.

Optimální orientace domu, správné osazení oken a dveří, řádně navržený ventilační systému, velmi vysoká izolační kritéria, neprodyšné obvodové konstrukce domu - všechny tyto faktory jsou zvažovány před stavbou ISOVER Multi-Komfortního domu. Speciální důraz je věnován omezení tepelných mostů. Tepelné mosty a spáry mají značný význam u každé konstrukce. Technický a také energetický.

Pohodlí.

Pokud bydlíte v pasivním domě, pak zdi, podlahy i okna mají velmi příznivou povrchovou teplotu, a to i v případě velmi nízkých venkovních teplot. Venkovní zdi i podlahy nad sklepem jsou pouze o 0,5 - 1°C chladnější než vzduch v místnostech. Okna pasivních domů jsou o 2 - 3°C chladnější než vzduch v místnosti. V domech, které nevyhoví energetickým standardům pro pasivní domy, lze vysokého stupně pohodlí dosáhnout jen při podstatně vyšší spotřebě
energie.

Pasivní dům se vyplatí!

Soudě jen podle vnějšího vzhledu, může ISOVER Multi - Komfortní dům připomínat běžně navrhované bydlení. pokud ale dojde na interiér, je pečlivé plánování nezbytné. je také náročnějšíé - a to i cenově - přinejmenším zpočátku. Nakonec ale nové pojetí usnadní realizaci a pomůže dosáhnout přesvědčivé energetické rovnováhy: nízké tepelné ztráty na jedné straně a získané solární a vnitřní tepelné zisky na straně druhé. Obyvatelé profitují z nízkých nákaldů na vytápění a současně užívají vysokého standardu bydlení a vysokého dlouhodobého zhodnocování domu oproti ostatním.

 

SAINT-GOBAIN