IsoCal®, program pro návrh technických izolací

IsoCal® je výpočtový program pro návrh technických izolací – izolace potrubí, vzduchovodů, zásobníků, turbín, kotlů, pecí, apod. Byl vyvinut společností Isover na pomoc odborníkům pracujícím v oblasti TZB (vytápění, chlazení, vzduchotechnika) a energetiky. Program není vhodný pro výpočet stavebních izolací (izolace střech, stěn, podlah, atd.).

Tip: Vyplňte registrační formulář a stáhněte si tento program z našeho webu.

IsoCal®je výpočtový program pro návrh technických izolacíizolace potrubí, vzduchovodů,zásobníků, turbín, kotlů, pecí, apod. Byl vyvinut společností Isover na pomoc odborníkům pracujícím v oblasti TZB (vytápění, chlazení, vzduchotechnika) a energetiky. Program není vhodný pro výpočet stavebních izolací (izolace střech, stěn, podlah, atd. - k tomuto účelu slouží Kalkulačka zateplení). Program počítá podle aktuálně platné legislativy v ČR - podle normy ČSN EN ISO 12 241, návrh tloušťky izolace je posouzen i s ohledem na hodnotící kritéria vyhlášky 193/2007 Sb.

Verze 3.0 doznala výrazných změn, které usnadní v každodenní inženýrské praxi výpočty tepelných ztrát v oboru průmyslových zařízení. Pro obor technických izolací je velmi důležité mít při projektování k ruce seriózní výpočtový nástroj, díky němu je odpovědný výběr vhodného izolačního materiálu a spolehlivý výpočet hračkou. Snažíme se proto technikům co nejvíce usnadnit práci.

Program byl vyvinut především pro použití izolačních výrobků Divize Isover, Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., avšak je možné jej použít i na všeobecné výpočty pro jakýkoliv jiný izolační materiál. Od verze 3.0 si uživatel velice snadno může zadat vlastní databázi. Isocal® je k dispozici zdarma a jeho součástí je i přehledná nápověda. Registrovaným uživatelům programu navíc poskytneme i příručku s detailnějšími informacemi pro návrh a se vzorovými příklady výpočtů.

IsoCal ilustrace

IsoCal® pro návrh technických izolací dle ČSN EN ISO 12241 (shareware pro ČR a SR).

Co IsoCal nabízí?

 • Databázi tepelných izolací Isover pro aplikace v průmyslu, databázi povrchových úprav, doplňkového vybavení a typů tekutin.
 • Využití pro všeobecné výpočty.
 • Přehlednou nápovědu a vzorové příklady výpočtů.
 • Výklad teorie stavební fyziky pro tepelně technické výpočty při návrhu technických izolací.
 • 8 výpočtových modulů:
  • Výpočet tepelných ztrát - potrubí, kruhové vzduchovody, obdélníkové vzduchovody a plochy; 3 výpočetní přístupy: daná tloušťka izolace, nejvyšší povrchová teplota nebo nejvyšší dovolená tepelná ztráta. Posouzení navržené tloušťky izolace podle vyhlášky 193/2007 Sb.
  • Teplotní změny v potrubí - 1 až 20 úseků.
  • Teplota v nádrži - výpočty teplotních změn média akumulovaného v nádrži.
  • Izolace proti vnější kondenzaci - výpočet požadované tloušťky izolace potrubí nebo plochy pro prevenci vnější kondenzace.
  • Izolace proti vnitřní kondenzaci - výpočet požadované tloušťky izolace potrubí nebo plochy pro prevenci vnitřní kondenzace.
  • Protimrazová ochrana - výpočet doby do zamrznutí vodovodu bez odběru v prostředí s okolní teplotou pod nulou, požadovaný výkon topné spirály pro prevenci zamrznutí.
  • Útlum hluku - výpočet útlumu hluku ve vzduchovodech při použití zvukově pohltivé izolace.
  • Ekonomika izolace - výpočet ekonomické tloušťky izolace, případně návrh nejekonomičtější izolace více typů.

Jak tento program získat?

 • Vyplňte následující formulář (při vyplňování jména uživatele a názvu společnosti je třeba být pečlivý, protože se tyto údaje budou zobrazovat v záhlaví každé výsledkové stránky).Isover nabízí kalkulační program IsoCal jako technickou podporu pro všechny, kteří pracují v oboru technických izolací. Pouze verze v českém jazyce je zdarma, jinak je registrace IsoCalu zpoplatněna. Domníváme se proto, že zájemce si najde chvilku času pro seriózní vyplnění kontaktních údajů (všechna pole formuláře jsou povinná, pokud nějaká z nich nemůžete vyplnit, tak je proškrtněte). Používejte prosím diakritiku a velká a malá písmena. Registrace nám slouží pouze interně, pro zhodnocení zájmu profesních skupin a jako seznam pro rozesílání nové materiálové databáze a případně dalších informací z oboru. Prosíme, dbejte na správné vyplnění e-mailové adresy. Heslo k odemknutí a všechny další podklady Vám budou zaslány na uvedený e-mail.
 • Po odeslání údajů budete mít možnost si zdarma IsoCal stáhnout a nainstalovat si jej na Váš počítač.
 • Budete zaregistrováni do databáze uživatelů, obdržíte heslo k odemknutí programu a příručku pro návrh technických izolací v pdf formátu. Bez hesla je, po nainstalování programu, většina vstupních hodnot implicitně zamknuta. Heslo není generováno automaticky, bude Vám doručeno nejpozději následující pracovní den od vyplnění žádosti. Případné připomínky a podněty prosím zasílejte na adresu: vit.koverdynsky@saint-gobain.com.

Chcete začít hned počítat? Vyzkoušejte novinku - on-line verzi programu IsoDim!

Soubory ke stažení

Formulář pro získání programu IsoCal®

Osobní údaje

Firemní údaje


Povinné údaje jsou označené *.


SAINT-GOBAIN